Jaką wersję wyłącznika Tmax XT wybrać?

O innowacyjności wyłączników kompaktowych stworzonych przez markę ABB mieliście okazję przeczytać w naszym poprzednim artykule. Znany z rewolucyjnych rozwiązań twórca serii Tmax XT oddał w ręce użytkowników kompaktowe i nowoczesne urządzenia. Wyłączniki Tmax XT odznaczają się swoją kompaktową budową. Jednak niewielkie rozmiary to tylko pozory. Pod obudową pełną funkcjonalnych przycisków umieszczono trwałe i silne wnętrze, które pozwoli zabezpieczyć nawet najbardziej skomplikowaną instalację. W serii wyłączników Tmax znalazły się bowiem urządzenia o bardzo szerokim spektrum zastosowania — od wyłączników kompaktowych wykorzystywanych w standardowych instalacjach w budynkach (XT1, XT3), po wyłączniki zaprojektowane z myślą o zastosowaniach specjalnych (XT2 i XT4), które sprawdzą się nawet w bardzo zaawansowanej technologicznie instalacji.

Jeżeli jednak myślicie, że wyłączniki kompaktowe to wszystko, co ma do zaoferowania seria Tmax XT, to mamy dla Was dobrą wiadomość. ABB po raz kolejny nie zawodzi swoich Klientów i podchodzi do tematu kompleksowo. Oferta wyłączników kompaktowych to dopiero początek. Całość serii doskonale uzupełnia cała seria akcesoriów oraz wyposażenia dodatkowego. To pozwala jeszcze lepiej dostosować produkt ABB do wymagań i oczekiwań, a także do rodzaju instalacji, w jakiej wyłącznik będzie zastosowany.

Tmax XT — jeden wyłącznik w trzech odsłonach

Zanim przejdziemy do niezwykle bogatego asortymentu wyposażenia dodatkowego, przyjrzyjmy się dostępnym wersjom wyłącznika Tmax XT. Te innowacyjne wyłączniki kompaktowe ABB stworzyło dla swoich Klientów w trzech wariantach:

  • stacjonarnej
  • wtykowej
  • wysuwnej

Zakupiłeś wyłącznik kompaktowy w wersji stacjonarnej, a jednak lepszym wyborem byłby wysuwny? Nic nie stoi na przeszkodzie! ABB stworzył system specjalnych części do przeróbek, które umożliwiają modyfikację wersji stacjonarnej wyłącznika na wtykową lub wysuwną. Takie elastyczne rozwiązania sprzyjają tworzeniu wyjątkowych projektów — wyobraź sobie, że nic Cię nie ogranicza i nie powstrzymuje od działania. Zmieniasz swoją wizję i projekt? Zmień swój Tmax XT — tak po prostu.

Wysuwny, stacjonarny czy wtykowy — jaki wyłącznik Tmax XT wybrać?

Czym charakteryzują się dostępne wersje wyłączników kompaktowych? Zacznijmy od wersji podstawowej, czyli od wyłączników stacjonarnych. Taki wariant wyłącznika tworzy część rozłączająca, która połączona jest z wyzwalaczem. Wyłącznik w wersji stacjonarnej można instalować na szynie DIN, a także na płycie montażowej szafy.

 

Kolejną wersją wyłączników kompaktowych, dostępną w wersji Tmax XT, jest wersja wtykowa. Ten rodzaj wyłącznika zbudowany jest z dwóch głównych części. Część stała, czyli podstawa jest zamontowana na płycie montażowej szafy. Drugą część wyłącznika stanowi część ruchoma. Tworzy ją wyłącznik stacjonarny — oczywiście jest on uzupełniony odpowiednim zestawem elementów przygotowanych przez ABB, co pozwala na przekształcenie go w ruchomą część wyłącznika wtykowego. Co jeszcze warto wiedzieć o wyłącznikach w wariancie wtykowym? Trzeba pamiętać, że w przypadku, gdy wyłącznik wyposażony jest w akcesoria elektryczne, należy dopasować odpowiednie złącza, które umożliwią sprawne i bezpieczne odłączenie obwodów pomocniczych. Oczywiście wszystkie elementy dostępne są w asortymencie przygotowanym przez producenta.

 

Trzecią wersją wyłącznika kompaktowego, jest wersja wysuwna. Podobnie jak wersja wtykowa składa się ona z podstawy, inaczej zwanej częścią stałą. Ją także należy zainstalować na płycie montażowej szafy. Dodatkowo powinna być ona wyposażona w specjalne płozy boczne, które umożliwią wsuwanie oraz wysuwanie ruchomej części. Część ruchomą uzyskujemy z odpowiedniego przystosowania wyłącznika stacjonarnego, przy pomocy przeznaczonego do tego zestawu części. W celu zbudowania wersji wysuwnej montuje się panel przedni na przedniej części wyłącznika kompaktowego.

Czy Tmax XT to tylko wyłączniki kompaktowe?

Oferta wyłączników stacjonarnych, wysuwnych i wtykowych Tmax XT uzupełniona została licznymi akcesoriami dodatkowymi. Możemy nie tylko modyfikować wyłączniki, stosując odpowiednie zestawy od ABB, ale także rozwijać dowolnie rozwijać systemy. O niezwykłych możliwościach, jakie rozwija przed użytkownikiem asortyment wyposażenia dodatkowego serii Tmax XT, opowiemy już w kolejnym artykule, w naszej Bazie Wiedzy.