Wyłączniki Tmax — niewielki rozmiar, wielkie możliwości

 

Dbałość o bezpieczeństwo w obwodach rozdzielczych jeszcze nigdy nie było takie proste. Najnowsza propozycja od ABB to wprost idealne połączenie innowacyjnych rozwiązań i doskonałych materiałów, bazujące na doświadczeniu oraz wiedzy wyspecjalizowanych inżynierów. Wyłączniki Tmax XT to prawdziwa rewolucja w dziedzinie zabezpieczeń instalacji.

Czym odznaczają się wyłączniki kompaktowe?


Cechami, jakie wyróżniają wyłączniki kompaktowe spośród produktów o podobnym zastosowaniu, są przede wszystkim: niezwykle kompaktowa forma, a także bogaty wybór wyposażenia dodatkowego. Trzeba przyznać — wyłączniki mocy świetnie się prezentują. Zwarta forma modułu obudowy sprawia, że nie zajmuje on zbyt wiele przestrzeni w rozdzielni. To pozostawia większe możliwości i dowolność przy projektowaniu instalacji. Wyłączniki kompaktowe występują najczęściej w wersji trójbiegunowej oraz czterobigunowej. Mimo swojej niezwykle kompaktowej budowie i niewielkich rozmiarach charakteryzują się doskonałymi właściwościami. Wyłączniki kompaktowe pokrywają zakres prądowy nawet do 250 A. Niektóre z wyłączników kompaktowych odznaczają się wytrzymałością zwarciową do 150 kA. Warto zauważyć, że zestyki główne wykonywane są w wersji jednoprzewowej lub dwuprzerwowej. Takie rozwiązanie pozwala zwiększyć szybkość łączenia. Taka konstrukcja pozwala także na zminimalizowanie wydzielanego ciepła, dzięki czemu wyłączniki kompaktowe mogą być z powodzeniem stosowane w rozdzielniach, a także w miejscach, gdzie ilość wydzielanego ciepła jest istotna.

Jakie są najistotniejsze zadania wyłączników kompaktowych? Przede wszystkim mają one za zadanie wyłączyć powstałe przeciążenia zgodnie z nastawioną charakterystyką t-l, a także możliwie szybkie wyłączenie zwarć według nastawionej charakterystyki magnetycznej. Bardzo istotnymi funkcjami są również ograniczenie amplitudy spodziewanego prądu zwarciowego Im oraz ograniczenie energii prądu zwarcia. Dzięki zastosowaniu tak zwanego zamka, w stanie załączonym na wyłączniki nie działają żadne siły zewnętrzne. W momencie zwolnienia mechanizmu zamka następuje dynamiczne rozwarcie zestyków za sprawą sprężyny zwrotnej. Dużą zaletą wyłączników kompaktowych jest możliwość rozłączenia wszystkich biegunów, a także możliwość przeprowadzenia szybkiej diagnostyki, w celu ustalenia przyczyny wyłączenia. Wyłączniki kompaktowe to niezwykle wygodne rozwiązanie — po rozwiązaniu problemu można włączyć ponownie urządzenie zdalnie.



Wyłączniki kompaktowe — kiedy warto je zastosować?

Dużą zaletą wyłączników kompaktowych jest różnorodność zastosowań. Doskonale sprawdzają się w instalacjach niskonapięciowych w budynkach użyteczności publicznej, a także w obiektach przemysłowych. Mogą być one z powodzeniem stosowane w rozdzielniach prądu stałego oraz przemiennego. Wyłączniki kompaktowe znajdują także zastosowanie, jako zabezpieczenie silników, generatorów, przewodów i szyn zbiorczych i wielu innych urządzeń. 

Wyłączniki występują w różnych wariantach zabudowy:

  • stałych, 
  • wtykowych,
  • wysuwnych.

Pozwala to na wykonanie optymalnej instalacji, która umożliwi szybką wymianę wyłącznika, a także bezproblemowe użytkowanie. 

Tmax XT — czyli wyłączniki kompaktowe od ABB

Obecnie jedną z ciekawszych propozycji na rynku są wyłączniki kompaktowe z serii Tmax XT. To propozycja marki ABB, która nie pierwszy raz zaskakuje nas swoim innowacyjnym podejściem do rozwiązań zastosowanych w swoich urządzeniach. Co tym razem mamy do dyspozycji? 

Specjaliści z ABB zadbali, by w serii Tmax XT znalazły się wyłączniki kompaktowe o różnych zastosowaniach i zróżnicowanych parametrach. To sprawia, że możemy z łatwością dobrać odpowiedni model, bez konieczności pójścia na kompromis. W ofercie ABB znajdziemy zatem kompleksowy wybór wyłączników mocy na zakres do 250 A dla sieci dystrybucyjnych. Wśród serii Tmax XT znajdują się wyłączniki stworzone z myślą o standardowych instalacjach w budynkach — mowa tu o modelach XT1 oraz XT3. Nie zabrakło również specjalistycznych wyłączników XT2 i XT4, które spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Modele te zostały stworzone z myślą o najbardziej zaawansowanych i skomplikowanych instalacjach. Jednak należy zauważyć, że wszystkie modele z serii Tmax XT łączy jedno — najwyższa jakość. 

Jakość w przypadku wyłączników Tmax TX przejawia się niemalże na każdym kroku. Już na wstępie zaskoczy Was niezwykle kompaktowa budowa wyłączników i precyzyjne dopasowanie wszystkich jej elementów. Tu nie ma miejsca na przypadek. Każdy szczegół został dokładnie przemyślany, tak by zwiększać funkcjonalność urządzenia, a także komfort jego użytkowania. Wyłączniki zostały wykonane z najlepszych dostępnych materiałów. Dzięki temu możesz liczyć na ich niezawodność w każdym momencie. 

 

Wyłączniki kompaktowe Tmax XT dostępne są w wersjach trójbiegunowych oraz czterobiegunowych. Poza wyposażeniem standardowym marka ABB przygotowała dla swoich Klientów cały zestaw wyposażenia dodatkowego — również przeznaczonego do zastosowań specjalnych, które stwarza jeszcze większe możliwości przy budowie instalacji. 

Tmax XT od ABB to zupełnie nowy wymiar jakości. Niezwykła jakość i wydajność tych wyłączników kompaktowych otwiera przed projektantami instalacji zupełnie nowe możliwości, jednocześnie zapewniając stabilne działanie i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. 

Chcesz poznać bliżej serię wyłączników Tmax XT? Sprawdź naszą ofertę.