Tail Spend Management. Zmniejsz koszty i czas poświęcony na zakup produktów C.

Zmniejszenie liczby dostawców

Tail Spend Management pozwoli Ci zredukować ilość zamówień dzięki konsolidacji małych dostawców w jednego strategicznego partnera. Przejmując Twoje zamówienia, zarządzanie zapasami i koordynacje dostaw pomożemy Ci zaoszczędzić czas poświęcony na obsługę zamówień. Dzięki temu uwolnisz swój kapitał, a zdobyty w ten sposób czas możesz przeznaczyć na ekspansje na rynku.

Asortyment grupy C

Konsolidacja dostawców ma kluczowe znaczenie w przypadku produktów grupy C, czyli produktów drobnych, często o niewielkiej cenie ale niezbędnych. W przypadku tego typu asortymentu koszt obsługi i procesów często przekracza 20 procent wartości zamówienia.

Większy wybór

Konkretne oszczędności można uzyskać, zastępując części zakupów produktami alternatywnymi o tej samej lub wyższej jakości. Wynika to z silnej pozycji rynkowej Solar w Europie Północnej, która zapewnia korzystne relacje umowne z producentami. Sam możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować współpracę z istniejącymi podwykonawcami.Wyniki końcowe

80 procent portfela dostawców stanowi zazwyczaj tylko 20 procent całkowitych kosztów zakupów firmy. Im więcej dostawców, z którymi współpracujesz tym większa koszty ponosisz. Są to wydatki w postaci, obsługi umowy, zamówień i fakturowania. W prosty sposób możesz osiągnąć duże oszczędności poprzez konsolidację dostawców, a zasoby działu zakupów można skoncentrować na tworzeniu nowej wartości.Konsolidacja dostawców produktów grupy C i MRO – zmniejsz koszty nawet o 25%

Jak wiele czasu traci dział zakupów Twojej firmy na poszukiwaniu dostawców i produktów w lepszych cenach? Czy wiesz, jak wiele kosztują wszelkie formalności związane z realizacją zamówień od różnych dostawców? Dołączając do programu konsolidacji dostawców TSM, Twoja firma zyskuje status partnera strategicznego. Oznacza to niższy koszt zakupionych produktów, przy tej samej, a niejednokrotnie i wyższej jakości. Jak to możliwe? Firma Solar działa na rynku od kilkudziesięciu lat, w czasie których wypracowaliśmy stabilną pozycję na rynku międzynarodowym. Dziś dzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem, żeby Twoja firma mogła działać i rozwijać się jeszcze lepiej.

Jak konsolidacja dostawców wpływa na Twoją firmę?

Co jeszcze zyskujesz, korzystając z konsolidacji dostawców? Koszty, jakie ponosi firma w związku z zamówieniami, to nie tylko cena zakupu – na całkowity koszt posiadania (dowiedz się więcej na temat TCO) składa się wiele innych czynników, które bywają niewidoczne na pierwszy rzut oka. Do takich kosztów zalicza się także straty finansowe, jakie ponosi przedsiębiorstwo w związku z opóźnieniami w dostawach produktów. W Solar korzystamy ze sprawdzonej bazy producentów, możesz zatem mieć pewność, że potrzebne komponenty będą dostarczone na czas. Ma to ogromne znaczenie w przypadku zamówień produktów grupy C i MRO. Teoretycznie koszt tych produktów jest niewielki i nie mają one znaczenia dla produktu końcowego, jednak w praktyce są one niezbędne w procesie produkcyjnym. W ramach konsolidacji dostawców ustalamy zapotrzebowanie Twojej firmy na dane produkty, części eksploatacyjne itp., zapewniając płynność dostaw.

Konsolidacja dostawców to nie tylko gwarancja dostaw i dostępność niezbędnych produktów w korzystnych cenach. Tail Spend Management to także znaczne uproszczenie procesów administracyjnych, finansowych, a także procesu zamówień. My wszystkim się zajmiemy. W tym czasie Twój dział zamówień, może zająć się zadaniami istotniejszymi dla rozwoju firmy i pracować pod mniejszą presją.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat konsolidacji dostawców, a także innych rozwiązań z zakresu Solar Industry? Wypełnij formularz kontaktowy, lub skontaktuj się z naszym doradcą. Udzielimy Ci szczegółowych informacji i zaproponujemy najlepsze rozwiązania dopasowane do Twojej firmy. 

Konkretne oszczędnosci

Współpraca z naszymi obecnymi klientami wykazuje oszczędności sięgające 25 procent.

Ograniczenia formalności

Przejmujemy od Ciebie obowiązek wykonywania codziennych operacji związanych z danym zakupem. Zapewniamy przejrzystość zakupów, które dzięki temu mogą być realizowane w sposób optymalny i zgodny z wymaganiami.

Oszczędność czasu

Wyręczamy Cię w czasochłonnych pracach związanych z ustalaniem cen, dostępności itp. Pozwoli Ci to ograniczyć czas poświęcany na obsługę codziennych operacji. Dzięki temu możesz skupić się na swoich głównych zadaniach.

Optymalizacja operacyjna

Zajmiemy się komunikacją z dostawcami oraz wykonamy wszystkie procesy finansowe.

Rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb

Produkcja i utrzymanie

Strategiczna konsolidacja zakupów dostosowana jest do rodzaju, wielkości firmy i działu zaopatrzenia. Posiadamy doświadczenie w Tail Spend Management zarówno w zakresie zakupu komponentów wchodzących w skład produktów firmy, jak i komponentów wykorzystywanych w eksploatacji i konserwacji linii produkcyjnej.

Profesjonalne zarządzanie zapasami

Ty decydujesz, czy podwykonawcy powinni kontynuować dostawy bezpośrednio do Twoich zakładów produkcyjnych, czy też Solar powinien zarządzać zapasami danych produktów, aby uzyskać krótszy czas dostawy i maksymalne bezpieczeństwo dostaw.

Większy wybór

Konkretne oszczędności można uzyskać, zastępując części zakupów produktami alternatywnymi o tej samej lub wyższej jakości. Wynika to z silnej pozycji rynkowej Solar w Europie Północnej, która zapewnia korzystne relacje umowne z producentami. Sam możesz zdecydować, czy chcesz kontynuować współpracę z istniejącymi podwykonawcami.

Formularz kontaktowy

Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
NIP:

Imię i Nazwisko
(osoba odbierająca towar):
Adres e-mail:
Telefon:
Temat:
Treść:
Załącznik:
Dodaj załącznik