Chcesz poprawić swoją produktywność w dziale zakupów?

Dzięki Tail Spend Management konsolidujemy zakupy dostawców niestrategicznych zmniejszając ich liczbę oraz standaryzujemy warunki i procedury zakupowe.

Czy efektywnie wykorzystujesz swój dział zakupów?

Dział zakupów jest strategicznym elementem podnoszącym ogólną konkurencyjność firmy. Wykorzystując efektywnie jego zasoby zwiększysz konkurencyjność firmy, poprawisz wyniki finansowe oraz zmniejszasz presję na dział handlowy.

„Gdybyśmy nie mieli Solar, potrzebowalibyśmy przynajmniej jednego dodatkowego etatowego pracownika do obsługi zakupów, a to byłoby o wiele bardziej skomplikowane i prawdopodobnie również mniej niezawodne."

ANDERS LIEBST, KIEROWNIK ZAKUPÓW GRUPOWYCH, NILPETER”

Dzięki współpracy z Solar firmy 

UWOLNIŁY ŚREDNIO

12%

Kapitału obrotowego

Podejście TCO uwolniło kapitał, który w innym przypadku byłby zablokowany w magazynach klientów.

OBCIĘŁY ŚREDNIO

15%

Wydatki

Lepsza kontrola zużycia materiałów ogranicza niepotrzebne wydatki

PODNIOSŁY DO

97%

Bezpieczeństwo i terminowość dostaw

Przejrzyste warunki współpracy i gwarancja dostępności zapewniają dostawy produktów wtedy, gdy ich potrzebujesz

ZMNIEJSZYŁY ŚREDNIO O

30%

Koszt Administracji

Skróć czas poświęcony na zamawianie, fakturowanie i obsługę zakupów.

Dynamiczne magazynowanie oszczędza czas

Solar i SCA Ortviken wspólnie ustaliły zakres asortymentowy oraz poziomy min/max. Gdy system sygnalizuje potrzebę uzupełnienia stanów, zamówienie zostaje automatycznie umieszczone w systemie i wyeksportowane do dostawcy. Towary docierają do magazynu i umieszczone w odpowiednim miejscu.

Kto jest ekspertem od kosztów w twojej firmie?

Aby mieć kontrolę nad każdym aspektem kosztów działania Twojej firmy, trzeba mieć kogoś, kto ma szeroki ogląd na wszystkie procesy i związane z nimi koszty.

Konsolidacja dostawców ułatwia życie

Współpraca z wieloma różnymi dostawcami może być zarówno kosztowna jak i niewymierna. Współpraca z wieloma różnymi dostawcami może być zarówno kosztowna jak i niewymierna. Duński producent maszyn drukarskich Nilpeter doskonale o tym wie. Poprzez konsolidację dużej części swoich zakupów z jednym partnerem od zaopatrzenia obniżył koszty obsługi i uwolnił znaczne zasoby.

SCADA International A/S wzmacnia konkurencyjność dzięki KITBOX

SCADA International A/S zwiększa efektywność zakupów, produkcji i księgowości dzięki usłudze Solar's Kitbox. Zyski są tak duże, że firma jest w stanie odłożyć na później zatrudnienie dodatkowych pracowników, wyjaśnia dyrektor operacyjny Jens Vanting Bagger.

Program oszczędnościowy TCO z Solar

Czym jest Total Cost Ownership? To całkowita suma wszystkich kosztów związanych z pozyskaniem, instalowaniem, eksploatacją, serwisowaniem, a także utylizacją aktywów w firmie w pewnym zadanym okresie czasu. Total Cost of Ownership (TCO) powinien uwzględniać zarówno koszty bezpośrednie, jak i pośrednie - czyli np. koszty, jakie ponosi przedsiębiorstwo w wyniku przestojów. Działanie oparte na TCO pozwala nie tylko na ocenę aktualnych wydatków firmy, ale także na prognozowanie kosztów, jakie klient będzie musiał ponieść w przyszłości oraz zwrócenie uwagi na obszary wymagające natychmiastowych aktywności korygujących. Czy wiesz, że istnieje wiele rozwiązań, których wdrożenie jest proste i nie absorbuje dużo czasu, a które potrafią znacząco zmniejszyć wydatki? Wiele firm nie jest świadomych możliwości prostej redukcji kosztów, a także narzędzi do diagnozowania aktualnej sytuacji finansowej. W Solar Polska mamy narzędzia i rozwiązanie - program oszczędnościowy TCO. To program, w ramach którego na bazie indywidualnej sytuacji kosztowej klienta oraz zdobytemu doświadczeniu w innych z sukcesem realizowanych projektach, wspólnie z klientem opracowujemy strategię oszczędnościową. Pomożemy Ci zmniejszyć koszty związane z dostawami, magazynowaniem i kosztami produktów, a także obsługą zamówień. Skontaktuj się z nami by poznać szczegóły!

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, wypełnij formularz kontaktowy. Nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą w celu umówienia spotkania.

Contact form

Contact us through our contact form. We will try to help you and answer your every question.
Tax-Exempt Number:

First name / Surname:
E-mail address:
Phone:
Subject:
Content:
Attachment:
Add attachment