Nowa oferta aparatury modułowej do nowoczesnych budynkówEATON wprowadził na rynek serię xPole Home, która zastępuje dotychczasowe urządzenia z serii xClear. W ramach nowej serii dostępne są wyłączniki nadprądowe (HN), wyłączniki różnicowoprądowe (HNC) oraz wyłączniki kombinowane (HNB). Kategorie produktów zmienią się następująco:

  • CLS6 → HN
  • CFI6 → HNC
  • CKN6 → HNB

xPole Home to odświeżone portfolio modułów, uproszczone wzornictwo oraz nowe oznaczenia. Serię wyróżnia szary piktogram domu widoczny na każdym urządzeniu. To również sprawdzone funkcje, które zapewniają łatwość obsługi instalacji elektrycznej oraz zwiększają bezpieczeństwo. Wyłączniki wyposażono w podwójne zaciski (windowe/szynowe) na górze i na dole urządzenia, mogą być też zasilane z obu stron aparatu. Dzięki dodatkowo karbowanym zaciskom windowym, przewód nie wypadnie podczas przepływu prądu zwarciowego. EATON oferuje szyny łączeniowe na wymiar (seria EVG) lub o długości 1 metra do przycięcia (seria Z-GV).

W celu ograniczenia przerw w zasilaniu instalacji elektrycznej, wyłączniki różnicowoprądowe EATON mogą być testowane co 6 miesięcy, o ile nie pracują np. w środowisku zapylonym lub zawilgoconym. Wyłączniki nadprądowe i kombinowane mają zdolność łączeniową 6kA zgodnie z EN 60898-1. Wyłączniki różnicowe mają zdolność 6kA po zastosowaniu wkładki bezpiecznikowej oraz są zgodne z EN 61008. Standardowe wymiary wyrażone w modułach pozwalają na zabudowę na szynie DIN i wysłonięcie w każdej rozdzielnicy.

EATON oferuje również szereg akcesoriów kompatybilnych z serią xPole Home, takie jak: styki pomocnicze, wyzwalacze wzrostowe i zanikowe oraz aparaty do ponownego załączenia.