SCADA International A/S wzmacnia konkurencyjność dzięki KITBOX


5 września 2018 r.

Lars Wandahl Sørensen, Wiceprezes ds. Przemysłu i Offshore, Solar Danmark

SCADA International A/S zwiększa efektywność zakupów, produkcji i księgowości dzięki usłudze Solar KITBOX. Korzyści są tak duże, że firma może odroczyć zatrudnienie dodatkowych pracowników, mówi dyrektor operacyjny Jens Vanting Bagger. SCADA International A/S zwiększa efektywność zakupów, produkcji i księgowości dzięki usłudze Solar Kitbox. Korzyści są tak duże, że firma może odroczyć zatrudnienie dodatkowych pracowników, wyjaśnia dyrektor operacyjny Jens Vanting Bagger.

Do SCADA International dociera dostawa z Solar. Dostawa zawiera kompletny zestaw montażowy dla modułu serwera, który jest częścią systemu dostarczanego przez SCADA International producentom turbin wiatrowych, dostawcom energii i usługodawcom w branży energetyki wiatrowej. Monterzy na produkcji otwierają opakowanie i przechodzą do montowania dostarczonych przez Solar materiałów.

Dostawa została zrealizowana zgodnie z usługą Solar Kitbox. Zakłada konsekwentną koncentrację na wydajności, która charakteryzuje przemysł, a tym samym SCADA International.

W dążeniu do uzyskania jak najniższych kosztów, podejście oparte na TCO stało się kluczowym elementem w SCADA International, która posiada zakłady produkcyjne w Silkeborg i Aulum w Danii.

Według Jensa Vantinga Baggera, dyrektora operacyjnego SCADA International, firma może uzyskać znaczną korzyść dzięki zastosowaniu podejścia TCO w ich strukturze zaopatrzenia. "Produkujemy ok. 5 500 zamówień rocznie. Powoduje to duże obciążenie dla zakupów, finansów i naszych zapasów. Jednym z rozwiązań dla nas jest otrzymywanie naszych materiałów w zestawach. Oznacza to, że możemy zamówić jeden produkt od jednego dostawcy zamiast 40 produktów od pięciu dostawców. W wyniku czego poświęcamy mniej godzin na zakup, przyjęcie i magazynowanie oraz mniej poświęcamy czasu na księgowanie dostaw", wyjaśnia Jens Vanting Bagger.

Kupiec w SCADA International, Trine Hougaard Anfeldt, dodaje, że kolejnym pozytywnym efektem jest to, że monterzy spędzają mniej czasu na kompletację i weryfikację komponentów, a więcej na montaż. "Kompletne zestawy są dostarczane tuż przed rozpoczęciem realizacji danego projektu, nie zajmujemy się zapasami, nasi pracownicy nie spędzają czasu na szukaniu poszczególnych części w różnych miejscach i nigdy nie znajdują się w sytuacji, w której brakuje im kluczowej części, aby dokończyć projekt", mówi.

Zestawy ułatwiają pracę

Firmy ustawiają się w kolejce po rozwiązania SCADA International. Wspierają one bowiem koncentrację producentów na poprawie stosunku kosztów całkowitych turbiny wiatrowej do ilości energii, jaką turbina jest w stanie wyprodukować w całym okresie jej eksploatacji - znanej również jako ujednolicony koszt energii (LCoE). "W naszej branży LCoE jest główną mantrą. Naszym kluczowym celem jest wspieranie naszych klientów w osiąganiu jak najniższej ceny kilowata. Wszystkie ogniwa łańcucha dostaw są zmuszone do rozwoju w celu utrzymania konkurencyjności, dlatego ciągłe doskonalenie jest naturalnym elementem naszego sposobu pracy" - mówi Jens Vanting Bagger. Następnym krokiem SCADA International jest połączenie większej ilości dostawców w zestawy. Aktualnie prowadzą oni dialog dotyczący kolejnych dziesięciu zestawów, co znacznie zmniejszy liczbę zamówień. " Konkretnie, spodziewam się, że będziemy w stanie oddalić okres, w którym będziemy musieli zatrudnić więcej osób w zakupach, administracji lub księgowości. Oznacza to, że możemy pomóc naszym klientom poprawić ich LCoE. Te zestawy pomagają wspierać naszą konkurencyjność, a tym samym również naszą obecność", podsumowuje Jens Vanting Bagger.

Kitbox

Kitbox jest kompletnym zestawem produktów gotowych do montażu. Jest to prosty, szybki, pozbawiony ryzyka i opłacalny sposób na zmniejszenie ilości zamówień, dostaw, obsługi i kapitału obrotowego. Przeznaczony w szczególności dla producentów urządzeń, prefabrykatorów o powtarzających się zadaniach produkcyjnych tgz. produkcji seryjnej, jak również firm, które z dużym wyprzedzeniem kontraktują swoje projekty. Po prostu zamówić, otworzyć i zmontować.

Jesteś zainteresowany TCO?
Tel: +48607527757
mail: tco@solar.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej ofercie, wypełnij formularz kontaktowy. Nasz handlowiec skontaktuje się z Tobą w celu umówienia spotkania.

Formularz kontaktowy

Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
NIP:

Imię i Nazwisko
(osoba odbierająca towar):
Adres e-mail:
Telefon:
Temat:
Treść:
Załącznik:
Dodaj załącznik