Tail Spend Management. Zmniejsz koszty i czas poświęcony na zakup produktów C.

Redukcja części zbędnych – zarządzaj lepiej zapasami

Problem produktów zalegających w stanach magazynowych przez długi czas jest zjawiskiem niezwykle powszechnym, którego każdy chciałby uniknąć. Niewykorzystywane towary zalegające w magazynie zamrażają kapitał, a także zajmują cenną przestrzeń magazynową. W jaki sposób rozwiązać tę sytuację, będącą problemem wielu przedsiębiorców oraz dyrektorów finansowych?


Solar wspiera Klientów na każdym etapie, pomagając w optymalizacji kosztów, a także zwiększając wydajność działania i procesów. Dlatego przygotowaliśmy program redukcji części zbędnych. W ramach wsparcia Solar pomagamy w pozbyciu się zalegających w magazynie towarów, jednocześnie ograniczając straty finansowe.

Kiedy warto wdrożyć redukcję części zbędnych?

Dlaczego w magazynach znajdują się zbędne komponenty? Najczęściej części te zostały zakupione zgodnie z sugestią Producentów Maszyn – miały być zabezpieczeniem dla podtrzymania ciągłości produkcji. Równie częstą przyczyną jest MOQ, czy minimalna wartość zamówienia, a czasami po prostu nietrafiony zakup… Często nieużywane komponenty tkwiące w magazynie wynikają ze zmian technologicznych – innowacje bywają wdrażane bardzo szybko, a w efekcie dotychczasowe części zamiennie stają się bezużyteczne. W taki sposób komponenty, które miały być zabezpieczeniem na przyszłość i gwarancją płynnego funkcjonowania produkcji stały się sporym problemem Szefów Magazynu, Kierowników Utrzymania Ruchu oraz Produkcji.


Produkty, które kiedyś stanowiły zabezpieczenie firmy, aktualnie prawdopodobnie nigdy nie zostaną wykorzystane. Nierotujące towary zamrażają kapitał przedsiębiorstwa, a także blokują przestrzeń magazynową. Części zbędne stanowią obciążenie dla budżetu firmy, który można wykorzystać na bieżące potrzeby firmy związane z utrzymaniem ruchu.Pozbądź się części zbędnych z magazynu razem z Solar!

Najczęściej stosowanym rozwiązaniem przez firmy jest przeznaczenie zalegających produktów do złomowania. Pozwala to na szybkie zwolnienie przestrzeni magazynowej, jednak z dużą stratą finansową. W Solar proponujemy Ci znacznie lepsze rozwiązanie, które pozwoli zarówno odzyskać miejsce w magazynie i znaczną część wartości towaru. Jak to możliwe? Wykorzystujemy strategię sprzedażową cross selling i zbudowaną przez lata bazę obsługiwanych Klientów.


Redukcję części zbędnych rozpoczynamy od audytu. Nasi specjaliści przeprowadzają analizę, określają wartość rynkową części, określają stan, a także sporządzają dokumentację zdjęciową. Części zalegające w magazynie zostają skatalogowane, dzięki czemu możemy oferować ich zakup Klientom, którzy ich realnie potrzebują. Takie rozwiązanie oznacza mniejsze straty dla przedsiębiorstwa niż koszty złomowania lub magazynowania. Jednocześnie Solar umożliwia swoim Klientom zakup komponentów „z drugiej ręki” w doskonałym stanie technicznym i niższej cenie.


Dzięki Solar zoptymalizujesz koszty i zmniejszysz straty produktów. Poznaj także nasze pozostałe programy oszczędnościowe, stworzone z myślą o Twoim biznesie.