Poznaj nowoczesne pompy ciepła Panasonic Aquarea

Pompy ciepła woda powietrze są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem z zakresu instalacji grzewczej. Ten rodzaj pompy ciepła jest optymalnym rozwiązaniem, łączącym w sobie dużą wydajność, prostotę montażu z wygodą użytkowania. Popularność pomp ciepła czerpiących energię cieplną z powietrza sprawiła, że na rynku mamy coraz większy wybór urządzeń, które zaskakują swoimi parametrami i zastosowanymi technologiami. Wśród dostępnych na rynku pomp ciepła na uwagę zasługują urządzenia Panasonic Aquarea, dostępne w różnych seriach, stworzonych z myślą o zróżnicowanych potrzebach. Poznaj zalety pomp ciepła Panasonic Aquarea, aby wybrać najlepiej dopasowany model.

Różne pompy ciepła Panasonic dla różnych potrzeb

Pompy ciepła Aquarea marki Panasonic to szeroka oferta modeli różniących się od siebie parametrami i przeznaczeniem. Cechą wspólną dla wszystkich urządzeń Aquarea jest wykorzystanie jako źródła ciepła powietrza. Tutaj warto zaznaczyć, że pompy ciepła Panasonic wykorzystują nawet 80% energii odnawialnej do ogrzania pomieszczeń oraz wody użytkowej. Korzystanie z darmowej energii z powietrza przekłada się na niskie koszty eksploatacyjne – szczególnie w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym i kotłami olejowymi lub gazowymi. Dzięki temu zwrot kosztów początkowych inwestycji następuje bardzo szybko, a użytkownicy mogą cieszyć się ekologicznym i energooszczędnym systemem grzewczym. Zaletą pomp ciepła Aquarea jest wysoka jakość podzespołów – przede wszystkim sprężarek, które narażone są na działanie czynników zewnętrznych, a także intensywną eksploatację. Co ważne – wszystkie komponenty i podzespoły w pompach ciepła powietrze woda Aquarea zostały wykonane przez firmę Panasonic, co gwarantuje niezawodność urządzenia i przekłada się na długą żywotność. Pompy ciepła powietrze-woda Panasonic dostępne są w seriach:

  • Aquarea High Performance

  • Aquarea T-CAP

  • Aquarea HT

Modele te różnią się między sobą specyfikacją techniczną, możliwością zastosowania, a także klasą energetyczną. Tak szeroka oferta i różnorodność modeli to większa szansa na idealne dopasowanie pompy ciepła do jej przeznaczenia. Pompy ciepła Aquarea sprawdzą się nie tylko w budownictwie mieszkalnym, ale także w budynkach użyteczności publicznej. Pompy ciepła powietrze woda to doskonałe rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest optymalizacja kosztów ogrzewania i uzyskania ciepłej wody użytkowej.

We wszystkich seriach pomp ciepła Aquarea dostępne są modele o różnej konstrukcji: split, monoblok oraz all in one. Pompy ciepła monoblok mają zintegrowane wszystkie elementy w jednostce zewnętrznej, co znacznie ułatwia ich montaż. Cała pompa ciepła oraz zbiornik na wodę umieszczone są obok budynku i połączone bezpośrednio z instalacją grzewczą, oraz/lub CWU. Nie jest konieczne podłączenie zewnętrznymi przewodami chłodniczymi, co znacznie ułatwia montaż. W przypadku pomp ciepła typu split mamy do czynienia z urządzeniem składającym się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej, połączonych ze sobą przewodami chłodniczymi. Taki rodzaj pompy ciepła sprawdzi się w każdym budynku. Inwestorzy mogą zdecydować się też na pompy ciepła All in One, które wszystkie elementy mają umieszczone w jednej jednostce – nie tylko podzespoły jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, ale również zbiornik na wodę. Pompy ciepła All in One Aquarea zostały zaprojektowane z myślą o umieszczeniu ich we wnętrzu budynku. Odznaczają się kompaktową formą, wysoką estetyką i nowoczesnym designem, więc mogą być zamontowane w holu, łazience czy innym pomieszczeniu (nie ma konieczności wyznaczenia osobnego pomieszczenia technicznego). Ten rodzaj pompy ciepła świetnie sprawdzi się w domach jednorodzinnych – również w tych o mniejszym metrażu, gdzie trudno byłoby wygospodarować dodatkowe pomieszczenie techniczne na instalację. Dobór wariantu urządzenia zależny jest w dużej mierze od możliwości technicznych budynku i oczekiwań inwestora.

Pompy ciepła Aquarea High Performance

Jedną z serii pomp ciepła Panasonic jest Aquarea High Performance. To linia bardzo nowoczesnych urządzeń o niezwykłej wydajności. Pompy ciepła powietrze woda Aquarea High Performance zostały stworzone z myślą o nowym budownictwie, a w szczególności o nowoczesnych domach energooszczędnych i pasywnych. Zaletą tych urządzeń jest bardzo wysoka wydajność i doskonały współczynnik SCOP, a także niski pozom emisji CO2. Część modeli z tej serii została wyróżniona certyfikatem Passive House przez niezależny niemiecki instytut. Przy pomocy pomp ciepła Aquarea HP możne ogrzewać i chłodzić powietrze w pomieszczeniach budynku, a także uzyskać ciepłą wodę użytkową. Co ważne, modele te mogą pracować nawet w bardzo niskich temperaturach (nawet przy -23°C), zachowując optymalne parametry pracy. Pompy ciepła z serii Aquarea High Performance dostępne są w wariancie All in One, All in One Compact, Split i Monoblok. W serii znajdziemy urządzenia o różnej mocy, w zależności od modelu od 5 kW do nawet 16 kW. Urządzenia te mają estetyczną i kompaktową formę, którą łatwo wkomponować w bryłę budynku.

Pompy ciepła Aquarea T-CAP

Często można spotkać się z opinią na temat pomp ciepła, że urządzenia te nie sprawdzą się w surowym klimacie. Producent pomp ciepła Panasonic udowadnia, że dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym możliwe jest korzystanie z pompy ciepła nawet w czasie mroźnych zim – i to bez szczególnej straty mocy. Pompy ciepła z serii Aquarea T-CAP mogą utrzymać stałą wydajność grzewczą, gdy na zewnątrz temperatura spada nawet do -20°C (nie jest konieczne wspomaganie grzałką elektryczną). Warto zaznaczyć, że pompa ciepła T-CAP może pracować samodzielnie nawet przy temperaturze na zewnątrz -28°C. Jest to możliwe dzięki efektywnemu sterowaniu czynnikiem chłodniczym i innowacyjnemu dwururowemu wymiennikowi ciepła oraz by-passowi.

Gdzie sprawdzi się pompa ciepła Aquarea T-CAP? W zasadzie w każdym budynku niezależnie czy jest to nowa inwestycja, czy modernizowany dom. Pompa ciepła T-CAP może współpracować zarówno z nowoczesnym systemem ogrzewania (np. ogrzewaniem podłogowym), jak i z grzejnikami wysokotemperaturowymi, które najczęściej spotykane są w starszym budownictwie. Właśnie dlatego urządzenia z tej serii są doskonałym wyborem w przypadku termomodernizacji budynków, ponieważ dzięki T-CAP możliwe jest wykorzystanie istniejących elementów instalacji grzewczej. To świetne zastępstwo dla kotłów gazowych lub olejowych. Pompę ciepła T-CAP można połączyć z instalacją fotowoltaiczną dla zoptymalizowania kosztów. Aquarea T-CAP umożliwia ogrzewanie i chłodzenie w pomieszczeniach budynku i podgrzanie wody użytkowej.

Aquarea HT – pompy ciepła do modernizowanego domu

Z myślą o starszych budynkach, w których przeprowadzana jest termomodernizacja Panasonic stworzył linię pomp ciepła Aquarea HT. Ten rodzaj pomp ciepła jest doskonałą alternatywą dla konwencjonalnych pieców olejowych lub gazowych. Co najważniejsze, pompa ciepła Panasonic Aquarea HT może współpracować z grzejnikami starego typu (grzejniki wysokotemperaturowe), co zmniejsza koszty modernizacji. Instalacja i połączenie pompy ciepła z istniejącymi grzejnikami nie jest skomplikowane, co jest dużą zaletą. Za pomocą pompy ciepła HT możliwe jest ogrzewanie wnętrza domu i wody użytkowej (zewnętrzny zasobnik).

Pompy ciepła powietrze-woda Panasonic Aquarea to nowoczesne i energooszczędne urządzenia, z którymi stworzysz wydajny system grzewczy, o niskich kosztach eksploatacyjnych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat urządzeń Panasonic Aquarea? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami technicznymi. Doświadczeni specjaliści Solar Zero pomogą w doborze odpowiedniego urządzenia do danego budynku i wykonają projekt instalacji z pompą ciepła.