Pompy ciepła Panasonic Aquarea – sterowanie i serwis zdalny

Zastąpienie pompą ciepła konwencjonalnych systemów grzewczych w znaczącym stopniu zwiększyło komfort zarządzania centralnym ogrzewaniem, a także systemem podgrzewania wody. Korzystając z odnawialnych źródeł energii, nie martwimy się przechowywaniem opału i koniecznością regularnej obsługi pieca. Do tego jesteśmy ekologiczni, nie przyczyniając się do powstawania zanieczyszczeń w ramach niskiej emisji. Koszty ogrzewania z pompą ciepła również są zauważalnie niższe. Czy zatem może być jeszcze lepiej? Panasonic Aquarea udowadnia, że korzystanie z pomp ciepła może być jeszcze bardziej komfortowe i intuicyjne niż dotychczas. Wszystko dzięki dwóm aplikacjom:

  • Aquarea Smart Cloud – dla użytkownika końcowego
  • Aquarea Service Cloud – dla instalatorów oraz serwisantów

Aplikacje te stanowią dodatkową opcję zarządzania pracą pompy ciepła Panasonic Aquarea, poza standardowym panelem sterowania znajdującym się w budynku. Dzięki funkcjom dostępnym z poziomu aplikacji mobilnej możesz wykorzystać w pełni potencjał pompy ciepła, jeszcze lepiej dopasować jej pracę do swoich wymagań. Monitorowanie pracy urządzenia umożliwia zoptymalizowanie działania instalacji, co przekłada się na większe oszczędności. Aplikacje Aquarea to także opieka serwisowa na najwyższym poziomie. Poznaj bliżej możliwości aplikacji do zarządzania pompą ciepła Panasonic Aquarea i korzyści wynikające z ich stosowania na co dzień.

Zarządzaj pompą ciepła za pomocą Aquarea Smart Cloud

Pracą pompy ciepła możemy zarządzać zwykle przez dedykowany panel sterowania zamontowany w dowolnym miejscu w obiekcie. Twórcy pomp ciepła Panasonic Aquarea postanowili pójść o krok dalej, wykorzystując możliwości, jakie daje internet rzeczy. Dzięki specjalnie stworzonej do tego celu aplikacji na urządzenia mobilne, pompy ciepła Panasonic Aquarea stają się inteligentnym systemem grzewczym, którego pracę możesz regulować z dowolnego miejsca, przez całą dobę.

Aquarea Smart Cloud to intuicyjna i łatwa w obsłudze aplikacja na urządzenia mobilne – smartfony, tablety itd. za pomocą której możesz sterować pompą ciepła i kontrolować poziom zużycia energii. Aplikacja ma bardzo intuicyjny interfejs, więc jej obsługa nie powinna sprawić żadnych trudności. Jednocześnie użytkownik ma dostęp do wielu funkcji pompy ciepła umożliwiających dostosowanie pracy urządzenia do bieżących potrzeb. Poprzez aplikację możemy zarządzać temperaturą w pomieszczeniu, decydując czy popa ciepła powinna w danym momencie działać w trybie grzania, chłodzenia, czy może w trybie auto. Możliwe jest także modyfikowanie ustawień podgrzania wody – żeby obniżyć lub podwyższyć temperaturę wody wystarczy jedno kliknięcie w aplikacji. Poza głównymi funkcjami sterowania pompą ciepła możliwe jest także ustawienie harmonogramu tygodniowego, a także włączenie wakacyjnego trybu pracy urządzenia, pod nieobecność domowników. Zaprogramowanie harmonogramu pracy pompy ciepła umożliwia zmniejszenie zużycia energii. W czasie, gdy domownicy są w pracy, w szkole, ogrzewanie może być wyłączone, a jego praca wznowiona przed powrotem do domu. Istnieje możliwość niezależnego ustawienia trybu pracy dla poszczególnych stref/pomieszczeń wyznaczonych w budynku.

Niezwykle przydatną funkcją dostępną w aplikacji Aquarea Smart Cloud jest możliwość monitorowania statystyk działania pompy ciepła, zarówno w zakresie centralnego ogrzewania, jak i podgrzewania wody użytkowej. Użytkownicy mają dostęp do zestawień dziennych, tygodniowych, miesięcznych lub rocznych i mogą sprawdzić, jakie w danym okresie było wykorzystanie pompy ciepła (z rozdzieleniem na funkcję grzania, chłodzenia, podgrzania wody), jaka temperatura panowała w budynku i na zewnątrz. Cennymi informacjami, jakich dostarcza aplikacja, jest ilość zużytej energii (kWh), a także szacunkowy koszt energii elektrycznej koniecznej do zasilenia pompy ciepła.

W Aquarea Smart Cloud znajdziemy także przyciski szybkich ustawień: Eco i Komfort. Tryb Eco optymalizuje temperaturę wody i ogrzewania, tak by osiągnąć najbardziej ekologiczny wynik i zminimalizować zużycie energii. W trybie Komfort praca systemu ogrzewania i podgrzewania wody ma zapewnić domownikom pełen komfort cieplny. Tryby automatyczne działają na podstawie pomiarów temperatury w pomieszczeniach i na zewnątrz domu.

Dzięki funkcjom aplikacji Aquarea Smart Cloud możliwe jest jeszcze lepsze zarządzanie pracą pompy ciepła. Wygodny sposób programowania harmonogramu, a także możliwość zastosowania automatycznych trybów pracy pozwalają zoptymalizować koszty energii. Aplikację można połączyć z IFTTT, co umożliwia włączanie pompy ciepła przy użyciu asystenta głosowego. Z aplikacją kompatybilne są wszystkie pompy ciepła Panasonic Aquarea, mające możliwość zastosowania adaptera CZ-TAW1. Pompę ciepła łączymy z routerem WiFi lub z siecią LAN – dzięki temu możemy sterować pompą ciepła z dowolnego miejsca.

Aquarea Service Cloud – monitoring i zdalny serwis pomp ciepła

Wiele osób rozważających zakup pompy ciepła i nowych użytkowników obawia się awarii urządzenia, a także tego, że nie poradzą sobie do końca z jego obsługą. Panasonic Aquarea zadbał o opiekę serwisową na najwyższym poziomie, tworząc narzędzie do zdalnego serwisu i monitoringu pracy Aquarea Service Cloud. Narzędzie to jest przeznaczone dla akredytowanych instalatorów, które znacznie ułatwia pracę specjalisty, skraca czas reakcji i obsługi serwisowej.

Serwis Aquarea Service Cloud umożliwia instalatorom pełen monitoring parametrów pracy pompy ciepła. Specjalista dzięki temu narzędziu ma dostęp do 71 parametrów z ostatnich 7 dni, co ułatwia przeprowadzenie zdalnej diagnostyki. W przypadku awarii czy wystąpienia nieprawidłowości instalator otrzymuje powiadomienie. Jeżeli to możliwe, może dokonać odpowiednich napraw serwisowych zdalnie. Jeżeli nie, to przyjeżdżając do klienta etap diagnostyki ma już za sobą i może przygotować odpowiednie części do wymiany. Takie rozwiązanie jest nie tylko wygodne dla instalatora, ale co najważniejsze, daje poczucie bezpieczeństwa użytkownikom pompy ciepła.

Narzędzie Aquarea Service Cloud zostało stworzone z myślą o komforcie pracy instalatorów pomp ciepła. Specjalista ma podgląd wszystkich obsługiwanych użytkowników (widok mapy lub listy). Po kliknięciu w danego użytkownika mamy dostęp do aktualnego statusu urządzenia, który pokazuje do 28 podstawowych parametrów. W zakładce „statystyki” instalator może przejrzeć dokładne dane (maksymalnie 71 parametrów) z ostatnich 7 dni, a także ma pełen dostęp do dziennika historii błędów. Z poziomu Aquarea Service instalator ma dostęp do praktycznie wszystkich ustawień pompy ciepła. Zakres uprawnień instalatora może być regulowany przez użytkownika końcowego – od pełnego dostępu, do dostępu na żądanie.

Dzięki inteligentnym rozwiązaniom do pomp ciepła Panasonic Aquarea korzystanie z pompy ciepła jest jeszcze wygodniejsze. Zdalny serwis zapewnia użytkownikom mniejszy stres i poczucie bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pomp ciepła Aquarea? Skontaktuj się z naszymi doradcami techniczno-handlowymi.