Tail Spend Management. Zmniejsz koszty i czas poświęcony na zakup produktów C.

Magazyny serwisowe i konsygnacyjne – innowacja w magazynowaniu

Doskonale wiemy, jak analiza i bieżące monitorowanie stanów magazynowych wpływa na płynność produkcji i działanie przedsiębiorstwa. Solar to Twój partner w zaopatrzeniu. Dlatego oferujemy naszym Klientom kompleksową opiekę nad procesami zamówieniowymi, a także usługę optymalizacji magazynu. Wszelkie działania realizowane w ramach tej usługi dopasowywane są do wymagań i oczekiwań Klienta. Strategię optymalizacji magazynu serwisowego lub konsygnacyjnego przygotowujemy i realizujemy w oparciu o wnikliwy audyt. Zebrane dane i informacje pozwolą na jednoczesne uzyskanie pełnej dostępności niezbędnych komponentów i ograniczenie kosztów zapasów. Proces uzupełniania braków zostaje w pełni zautomatyzowany!.

Magazyn konsygnacyjny – korzyści dla Twojej firmy

Jak działa magazyn konsygnacyjny? W ramach realizowanej usługi możemy stworzyć u Klienta trzy magazyny:

• Vending – Automaty Wydające z pełna kontrolą procesu i wydań. Automaty dostępne są w różnych konfiguracjach, dopasowanych do specyfiki danego projektu. Automaty wydające świetnie sprawdzają się do magazynowania towarów często rotujących i/lub drobnych wartościowych; Magazyn Konsygnacyjny Gabarytowy – w którym przechowywane są duże gabaryty np. Silniki, przetwornice częstotliwości, oprawy o znaczeniu strategicznym, charakteryzujące się rzadką rotacją

• Magazyn Konsygnacyjny Gabarytowy – w którym przechowywane są duże gabaryty np. Silniki, przetwornice częstotliwości, oprawy o znaczeniu strategicznym, charakteryzujące się rzadką rotacją

• Magazyn Konsygnacyjny Standard – gromadzący produkty często rotujące o niskiej wartości bez Automatu.

Na podstawie audytu, a także ustaleń z Klientem określone zostają minimalne i maksymalne stany magazynowe dla danych towarów. W ten sposób chronimy naszych Klientów przed zakłóceniem ciągłości produkcyjnej, zabezpieczając przed brakami niezbędnych komponentów u producenta. Jednocześnie Klient korzystający z magazynu konsygnacyjnego ponosi niższe koszty zapasów, co wpływa na zwiększenie kapitału obrotowego.Ile możesz zaoszczędzić dzięki Magazynom Konsygnacyjnym?

Są firmy, które uwolniły 40% swojego zapasu Magazynu Technicznego oraz dodały nowe artykuły i części za ponad 100 tyś zł. Ponadto Magazyn Konsygnacyjny z Solar Polska zapewnia większe bezpieczeństwo na wypadek awarii nawet na 2 lub 3 zmianie. Solar Polska jest przede wszystkim firmą Sourcingowo Usługową z ponad 900 markami z formalną umową partnerską oraz zapasem 265 tyś różnych towarów na swoich Magazynach. Te towary, jeśli nie są wykorzystane mogą zostać bez żadnych dodatkowych kosztów i konsekwencji zwrócone.

Formularz kontaktowy

Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
NIP:

Imię i Nazwisko
(osoba odbierająca towar):
Adres e-mail:
Telefon:
Temat:
Treść:
Załącznik:
Dodaj załącznik