Tak mała powierzchnia potrzebuje pełnej ochrony przed kondensatem.

Właściwie w każdym procesie przemysłowym konieczne jest użycie szaf sterowniczych. Wewnątrz szaf zamontowany jest system centralnego sterowania całej produkcji, a tym samym cenna elektronika, którą należy schładzać i zabezpieczać przed działaniem wody kondensacyjnej. Aby na chłodzenie szaf sterowniczych nie trzeba było przeznaczać kosztownej powierzchni stojącej, opracowaliśmy klimatyzatory do montażu dachowego serii DTT. Jest to doskonałe rozwiązanie o minimalnym zapotrzebowaniu na miejsce i stuprocentowej ochronie przed kondensatem.

Główna zaleta klimatyzatorów dachowych DTT to ich niewielki rozmiar oraz praktyczne umiejscowienie. Dlatego też są stosowane wszędzie tam, gdzie jest mało miejsca, linie produkcyjne są wą- skie, a szafy sterownicze stoją w szeregu a także nie wolno zastawiać dróg ewakuacyjnych. Dzięki montażowi na dachu szafy klimatyzatory DTT są zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi w bieżącej pracy produkcyjnej. 

Za decyzją wyboru klimatyzatorów dachowych DTT przemawiają również korzyści finansowe. Przede wszystkim można zaoszczędzić drogie powierzchnie stojące i wykorzystać je w inny sposób. Zaoszczędzenie powierzchni skutkuje tym samym obniżeniem kosztów ogólnych maszyn. Ponadto bardzo niewielkie zużycie energii klimatyzatorów dachowych DTT oznacza zmniejszenie kosztów energii.

 

Nasze klimatyzatory dachowe są wyposażone w unikalne, opatentowane zarządzanie kondensatem. Innowacyjne rozmieszczenie obiegów chłodzenia przysłowiowo postawi na głowie sposób funkcjonowania tradycyjnych klimatyzatorów dachowych i zapobiegnie w niezawodny sposób przedostawaniu się kondensatu do szafy sterowniczej.

Przeprowadzając badania doświadczalne montowanego na dachu klimatyzatora DTT 6201, udało nam się uzyskać bardzo dobry wynik działania klimatyzacji. Tempera- tury zarówno w wolnym obszarze przepływu przed poszczególnymi elementami, jak również tempera- tury w strefach Hotspot  znajdują się - bez wyjątku – na właściwym poziomie. 

Dr inż. Wolfgang Heidemann Zastępca Kierownika Instytutu, pracownik naukowy wydziału Termotechniki i chłodnictwa na Uniwersytecie w Stuttgarcie w Instytucie Termodynamiki i Termotechniki (ITW)

Klimatyzator dachowy Pfannenberg – koncepcja, która się opłaca.

Przy opracowywaniu najnowszej generacji DTT zrealizowano wszystkie korzyści ekonomiczne klimatyzatorów dachowych. Oprócz zaoszczędzenia drogich powierzchni stojących w centrum zainteresowania od samego początku była większa efektywność energetyczna. Jesteśmy dumni z tego, że w po- równaniu do standardowych modeli jeszcze raz udało nam się zwiększyć efektywność energetyczną i ponownie osiągnęliśmy pozycję lidera na rynku w tym obszarze. Dzięki klimatyzatorom dachowym DTT zyskają Państwo nie tylko przyjazny serwis i konserwację, ale przede wszystkim oszczędność kosztów na wielu poziomach.

 

 1. Efektywność energetyczna
 • dzięki zastosowaniu nowych technologii, jak technologii MicroChannel w klimatyzatorach dachowych w rozmiarze 1
 • dzięki zastosowaniu trybu oszczędzania energii, umożliwiającego automatyczne odłączenie wewnętrznego silnika

 

 1. Obsługa i konserwacja przyjazna dla użytkownika
 • dzięki łatwemu montażowi bez konieczności użycia narzędzi – za pomocą szybko złączki
 • dzięki zdejmowanej do przodu obudowie, umożliwiającej szybki dostęp do poszczególnych komponentów
 • dzięki zastosowaniu takich samych adapterów filtra jak w przypadku klimatyzatorów serii DTI-/DTS (montaż naścienny)
 • dzięki błyskawicznej wymianie filtra bez potrzeby użycia narzędzi (mocowanie bez użycia śrub)

 

 1. Konstrukcja
 • koncepcja montażu dachowego pozwala zaoszczędzić powierzchnie stojące, zabezpiecza przed uszkodzeniami mechanicznymi w bieżącym ruchu produkcyjnym, a dzięki niemu drogi ewakuacyjne nie są zastawione
 • wytrzymała konstrukcja (obudowa ze stali a nie z tworzywa sztucznego!) do zastosowania w otoczeniu przemysłowym
 • obudowa z blachy stalowej – możliwość polakierowania na różne kolory

Rozwiązanie na miarę.Spełni wszelkie wymagania.

Tak jak innowacyjna jest koncepcja serii DTT i ich wysoka jakość, tak i szeroka jest również paleta produktów wraz z ich możliwymi dostosowaniami do indywidualnych wymogów klienta. Naszym podstawowym standardem jest opracowanie najlepszego rozwiązania, spełniającego każdą potrzebę klienta, nawet jeśli w tym celu byłaby konieczna niewielka rewolucja.

 Różnorodność produktów

Nowa seria produkcyjna DTT jest dostępna w trzech rozmiarach o sześciu mocach chłodzących i jest dopasowana do szaf sterowniczych każdego producenta. Certyfikat UR jest oczywiście standardem dla wszystkich urządzeń.

Opcjonalne filtry dla każdego obszaru

 • Filtry aluminiowe do powietrza roponośnego, zawierającego aerozol
 • Filtry z włókniny do zastosowania w otoczeniu o niewielkim obciążeniu pyłami
 • Filtry harmonijkowe do otoczenia o dużym obciążeniu pyłami

Filtry i adaptery filtrów do klimatyzatorów dachowych są takie same jak do klimatyzatorów naściennych i wbudowanych w szafę. Ułatwia to utrzymanie oraz obniża koszty.

 Multi Controller (opcjonalnie)

Tryb energooszczędny za pośrednictwem dodatkowego czujnika umożliwia zależną od zapotrzebowania regulację wentylatora. 

Dopasowanie design‘u i kolorów

Seria produkcyjna DTT to perfekcyjne połączenie funkcjonalności i design’u z dużą różnorodnością opcjonalnych materiałów (powlekana proszkowo blacha stalowa do V2A) oraz możliwości dostosowania kolorów do kolorów typowych dla Państwa przedsiębiorstwa.

 Niezawodność

Niezawodność technologii chłodzenia Pfannenberg dotyczy oczywiście również klimatyzatorów w montażu dachowym DTT. Zastosowanie sprężarek, wentylatorów i wymienników ciepła najwyższej jakości zapewnia długi okres użytkowania oraz niezawodność chłodzenia Państwa cennych komponentów szafy sterowniczej.


Zarządzanie kondensatem DTT. Rozwiązanie nie tylko rewolucyjne, lecz także opatentowane.

Główną cechą innowacyjnego zarządzania kondensatem serii DTT jest odwrotne ułożenie obiegów chłodzenia. Przeniesienie zimnego obszaru do góry zapobiega powstawaniu mostka cieplnego z szafą sterowniczą, a ponadto umożliwia bezproblemowy odpływ kondensatu. Wielkopowierzchniowe oddzielenie od układu kierowania powietrzem i parownika wstrzymuje poza tym tworzenie wirów kropelkowych. A dzięki zintegrowanym dyszom wylotu powietrza zbędne jest użycie tradycyjnych rur przewodzących powietrze, w przypadku których istnieje ryzyko tworzenia się kondensatu. 

DTT – Bezpieczeństwo z czterokrotną ochroną przed kondensatem!

 1. Nie ma mostka cieplnego z górną częścią szafy sterowniczej
 2. Kondensat nie przelewa się do szafy sterowniczej
 3. W strumieniu powietrza nie pojawiają się zawirowania kropelek
 4. Brak rur przewodzących powietrze, na których mógłby się tworzyć kondensat