Potrzebujesz rozwiązań szytych na miarę? Wypróbuj kanał elektroinstalacyjny w rolce tehalit.LFR.

Większość dostępnych kanałów elektroinstalacyjnych ma określoną długość, a po docięciu, zostaje kawałek, który trudno wykorzystać podczas kolejnych prac. Kanały elektroinstalacyjne tehalit.LFR firmy Hager to praktyczne podejście do prac montażowych. W związku z tym, że sprzedawane są w rolkach, a nie w konkretnych odcinkach, starty materiału ograniczone zostały do minimum. Jeśli zachodzi potrzeba wykonania niewielkiej instalacji, kanały w rolce są najlepszym możliwym rozwiązaniem. Odcinasz dokładnie tyle, ile potrzebujesz w danym momencie.


Gdzie montować kanały tehalit.LFR?

Kanały tehalit.LFR mogą być stosowane w budynkach mieszkalnych i biurowych, pomieszczeniach gospodarczych i warsztatach, czyli wszędzie tam, gdzie występuje konieczność przeprowadzenia pojedynczych przewodów zasilających lub telekomunikacyjnych. Kanały sprawdzają się też przy instalacjach sieci komputerowych, urządzeń telekomunikacyjnych lub alarmowych. Kanały tehalit.LFR doskonale nadają się zarówno do montażu sufitowego, jak i ściennego. Podwójna klejąca taśma zapewnia stabilny montaż na wszystkich gładkich powierzchniach. Dodatkowo kanały posiadają otworowanie, które umożliwia mocowanie za pomocą śrub lub gwoździ.Jak montować kanały tehalit.LFR?

Montaż kanału jest prosty i nie wymaga angażowania dodatkowych osób. Po odmierzeniu potrzebnej długości należy odciąć z rolki odpowiednią ilość, najlepiej używając dedykowanych nożyc L5561, a resztę montażu wykonać już w miejscu przeznaczenia. Na płaskich i gładkich powierzchniach wystarczy użyć dwustronnie klejonej taśmy, która jest już dołączona do kanału. Jeśli powierzchnia okazuje się bardziej wymagająca, kanał można zamocować przy pomocy śrub wykorzystując fabrycznie przygotowane otworowanie. W takiej sytuacji taśma jest również pomocna, ponieważ kanał nie przesuwa się i nie „ucieka” podczas montażu. Po ułożeniu właściwych przewodów wystarczy zgiąć odpowiednio kanał i zamknąć go na „klik”. Dzięki takiej opatentowanej technice zatrzaskowej, kanał możesz formować bezpośrednio na miejscu przeznaczenia.


Jak przechowywać kanały tehalit.LFR?

Każdy kanał ma długość 20 m i dostarczany jest w niezależnym, ergonomicznym opakowaniu. Dzięki temu zajmuje mało miejsca podczas magazynowania a jego transport jest wygodny i bezpieczny dzięki specjalnie wykonanym otworom do łatwego przenoszenia. Karton, w którym znajduje się rolka z kanałem wyposażony jest dodatkowo we wskaźnik ilości oraz podziałkę, która pozwala precyzyjnie odmierzyć potrzebny odcinek. Kanał tehalit.LFR firmy Hager można kupować w odcinkach o dowolnej długości lub w całości i wykorzystywać go podczas wielu prac montażowych.

Parametry techniczne

  • Materiał: PVC
  • IP40
  • IK07
  • Właściwości mechaniczne: wytrzymałość na rozciąganie: 30N/mm2
  • Właściwości mechaniczne: udarowość: 4KJ/m2
  • Właściwości termiczne: materiał trudnopalny; zachowanie formy wg Martensa 65 oC wg DIN53458; współczynnik rozszerzalności cieplnej 71x10-6 1/oC, odpowiada to przy różnicy temperatur 30 oC wydłużeniu o 2,1 mm/m; odporność na temperaturę: -20 oC do 60 oC
  • Własności elektryczne: wytrzymałość na przebicie >35 KV/mm; rezystancja powierzchniowa >1011 Ohm; przenikalność elektryczna bezwzględna = 2,7
  • Innowacyjny produkt - solidne wykonanie, atesty, certyfikaty, doświadczony producent
  • Producent: Hager