Jak działają folie grzewcze IR

Są to specjalne folie, które emitują promieniowanie podczerwone. Promieniowanie podczerwone jest w pełni naturalne i emitowane przez każde ciało o temperaturze wyższej niż bezwzględne zero. Promieniowanie podczerwone jest oczywiście emitowanie przez Słońce. Jest ono niewidoczne ale odbierane przez nas w postaci ciepła.

Co ciekawe powietrze dla promieniowania podczerwonego jest przeźroczyste i nie nagrzewa się bezpośrednio od niego w przeciwieństwie od przedmiotów na, na które promieniowanie działa. To one potem oddają ciepło do otaczającego je powietrza. Dlatego jest to jedyny sposób na ogrzewanie aparatury w przestrzeni kosmicznej.

Podsumowując, folia jest emiterem promieniowania podczerwonego. Obiekty poddane promieniowaniu nagrzewają się, następnie oddają ciepło do powietrza.

Instalacja foli IR

Folie grzewcze IR można montować zarówno na podłodze, ścianach i suficie. To ostatnie jest szczególnie przydatne kiedy folia jest montowana podczas modernizacji ogrzewania przy wykończonej podłodze. Folie Infra Red w ofercie Solar występują w trzech wariantach o mocy 220W, 240W i 400W. Dobór foli nie jest trudny, ale wymaga pewnego doświadczenia. Nasi specjaliści pomogą w doborze foli a także wykonają projekt ogrzewania wraz z całą niezbędną instalacją. Możesz również pobrać kalkulator i samemu obliczyć jaki jest koszt foli grzewczej IR.

Masz pytania dotyczące folii grzewczej IR?

Formularz kontaktowy

Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
NIP:

Imię i Nazwisko
(osoba odbierająca towar):
Adres e-mail:
Telefon:
Temat:
Treść:
Załącznik:
Dodaj załącznik

Czy wiesz, że
przebywając w pomieszczaniu ogrzewanym folią IR będziesz odczuwał temperaturą 2-3 stopnie wyższa niż temperatura powietrza. Zupełnie jak w promieniach wiosennego słońca.

Proa

Folie grzewcze w IR w ofercie Solar. Jeżeli wiesz czego potrzebujesz 

FAQ
Jak działa folia IR?
Promieniowanie podczerwone nagrzewa obiekty i przedmioty a nie powietrze. Jest to zatem ogrzewanie bezpośrednie. Odczuwamy ciepło oddawane przez ściany, podłogę, sufit i inne przedmioty.

Czy promieniowanie podczerwone jest bezpieczne?
Promieniowanie podczerwone jest bezpieczne. Jest wykorzystywane między innymi w inkubatorach do ogrzewania noworodków. Do tego ogrzewanie na podczerwień niweluje niebezpieczeństwo zaczadzenia, czy zatrucia gazem. Ogrzewanie IR jest zalecane alergikom – tego typu ogrzewanie nie unosi pyłków i drobnoustrojów (brak silnej konwencji jak w przypadku kaloryferów).

Jaka jest sprawność folii IR?
Sprawność folii wynosi niemalże 100% (99%). Cała powierzchnia folii jest powierzchnią grzewczą.

Z czego zbudowana jest folia IR?
Folia grzewcza IR jest to mata grzewcza utworzona z połączenia włókna węglowego oraz pasty z karbonu. Całość jest otulona warstwą laminatu.

Jaki wymiar ma folia IR?
Folia dostępna jest w trzech szerokościach: 33/55/100 cm. Sprzedawana jest w rolkach po 50 mb. Folię można docinać. Miejsca cięcia są dokładnie zaznaczone na folii.

Gdzie można zamontować folię?
Folię można zamontować w każdym pomieszczeniu. Również w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak: kuchnia czy łazienka. Folia może być zamontowana na podłodze, ścianie lub suficie.

Jaką moc ma folia IR?
Folia występuje w trzech różnych mocach: 220W, 240W, 400W.

Czy każdą moc folii można stosować na różnych podłożach?
Folie są dedykowane do konkretnego miejsca: 240W jest przeznaczona do podłóg, 400W ściany i sufity, 220W podłoga, ściany i sufity.

Ile czasu zajmuje montaż folii?
Dla przykładu, dla domu 150mkw powierzchni użytkowej, dwuosobowa ekipa powinna wykonać montaż folii w ciągu jednego dnia.

Jak wytrzymała jest folia?
Folia jest bardzo wytrzymała i dlatego posiada 30 lat gwarancji. Do tego po 10 latach użytkowania folii jej sprawność nie spadnie o więcej niż 4%

Jak mogę sterować ogrzewaniem?
Ogrzewaniem można sterować z poziomu termostatu, który jest zamontowany oddzielnie do każdego pomieszczenia. Dodatkowo można sterować systemem z poziomu aplikacji.

Czy do montażu folii potrzebne są jakieś dedykowane narzędzia?
Do montażu foli nie są niezbędne dedykowane narzędzia, nie mniej ułatwiają one pracę. Jedyne co potrzebujesz do montażu folii to nożyczki, zaciskarka i ściągacz izolacji.

Co się stanie w momencie uszkodzenia folii?
Nasza folia grzewcza w przeciwieństwie do innych rozwiązań (folia z paskami grzewczymi, mata z drutem oporowym) nie przestanie działać w momencie uszkodzenia. Przypadkowe przewiercenie nie wpływa na spadek sprawności. Jedynie należy zaizolować uszkodzone miejsce przy użyciu kotwy chemicznej (żywicy).

Jak wyliczyć potrzebną ilość folii i jej moc?

Jeśli nie wiesz jak wyliczyć potrzebną ilość folii oraz jak dostosować jej moc, skontaktuj się z nami. Otrzymasz arkusz audytowy, który w prosty sposób pomoże Ci wyliczyć wszystkie parametry.

W Solar wesprzemy Twoją zieloną transformacje na kilku polach 
Mając na celu dążenie Polski do uniezależnienia się od paliw kopalnych do 2050 r., Energooszczędne rozwiązania są ważniejsze niż kiedykolwiek. Naszym celem jest bycie aktywnym graczem w okresie przejściowym.

Formularz kontaktowy

Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
NIP:

Imię i Nazwisko
(osoba odbierająca towar):
Adres e-mail:
Telefon:
Temat:
Treść:
Załącznik:
Dodaj załącznik