Co musisz wiedzieć?

 W trosce o środowisko naturalne oraz w związku z wprowadzeniem Rozporządzenia (UE) nr 517/2014 i nowelizacją ustawy o SZWO i F-gazach z 12 lipca 2017, prosimy klientów o wypełnienie oświadczenia, w którym to należy zawrzeć informacje dotyczące przeznaczenia pomp ciepła (niehermetycznych zamkniętych urządzeń) oraz posiadanych certyfikatów F-GAZ. Bez przekazania stosownego oświadczenia, nie ma możliwości zakupu produktów objętych w/w ustawą f-gaz (niehermetycznych zamkniętych urządzeń). Możliwe jest jedynie wysłanie zapytania ofertowego. W przypadku hermetycznych zamkniętych urządzeń (jednostki monoblok), nie jest wymagane składanie oświadczenia.
Wypełnione i podpisane oświadczenie należy przekazać opiekunowi lub wysłać emailem na bok@solar.pl


1) W przypadku zaznaczenia dalszej odsprzedaży – oświadczenie może być wypełnione tylko raz, przy pierwszym zakupie.

2) W przypadku zaznaczenia ,,montażu’’, kupujący oświadcza, że jest podmiotem certyfikowanym, posiada ważny certyfikat wydany przez UDT. Oświadczenie może być wypełnione tylko raz - przy pierwszym zakupie.

3) W przypadku zaznaczenia ,,montażu urządzenia (-ń) przez firmę podwykonawczą’’ - oświadczenie należy wypełnić przy każdym zakupie.

4) W przypadku zaznaczenia użytku własnego – oświadczenie należy wypełnić przy każdym zakupie..

W sytuacji wygaśnięcia lub utraty certyfikatu F-GAZ prosimy o przesłanie emailem na bok@solar.pl takiej informacji przed złożeniem kolejnego zamówienia.

Pompy ciepła

Profesjonalne pompy ciepła są kompozycją innowacyjnej technologii oraz ekologicznej praktyczności. Ta rewelacyjna instalacja zachwyca solidnością, ekonomią oraz dbałością o środowisko naturalne. Ogromna popularność przytoczonej metody ogrzewania budynków, wynika z potrzeby niezależności konsumentów wobec niepewnych cen energii. Pompa ciepła jest doskonałym kompromisem pomiędzy uzyskaniem komfortowych warunków termicznych oraz świadomością o dbałość otoczenia.

Pompa ciepła, czyli jak to działa

Co szczególnie ważne, mechanizm funkcjonowania nie jest skomplikowany. Urządzenie chłonie energię cieplną z samego sąsiedztwa naszego obiektu, czerpiąc z trzech punktów – gruntu, wody oraz powietrza. Zasilanie elektryczne umożliwia transformację nagromadzonej energii w źródło ogrzewania lub chłodzenia- w zależności od dominujących potrzeb i okoliczności. Cały system bazuje na trzech elementach:
• Źródło dolne (zimniejsze), czyli wspomniane już powietrze, woda, a także grunty. • Pompa ciepła, która dokonuje zamiany pozyskanego ciepła w formę pożądaną przez domowników oraz użytkowników.
• Źródło górne, czyli wysokotemperaturowe. To właśnie tutaj dociera efekt pracy pompy ciepła, co w praktyce oznacza odpowiednią instalację grzewczą.
Aby zagwarantować efektywny, optymalny i oszczędny model aktywności, należy wybrać odpowiedni rodzaj pompy. Dostępne warianty różnią się wybraną bazą ciepła. Pompy ciepła typu gruntowego pożytkują energię zakumulowaną w podłożu i wyróżniają się sporą produktywnością osiąganych wyników. Pompy powietrzne bazują właśnie na zewnętrznym powietrzu, a sama instalacja jest bezproblemowa i tania. Ostatni gatunek pompy opiera się na warunkach hydrologicznych, co inicjuje sporą wydajność energetyczną. Warto pamiętać, że skuteczność pompy ciepła jest uzależniona od rzetelnego dopasowania rodzaju aparatury do specyfiki budynku. Właśnie dlatego zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy pomogą w dokonaniu najlepszego wyboru!

Zalety pomp ciepła

Podstawową wartością pomp ciepła jest neutralność klimatyczna oraz wykorzystywanie energii odnawialnej. Pompy ciepła nie emitują zanieczyszczeń, spalin oraz substancji szkodliwych. Takie właściwości przyczyniają się do ograniczania smogu i efektu cieplarnianego. Kolejną korzyścią jest pełna automatyczność funkcjonowania. Obsługa urządzenia ogranicza się do określenia odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku, a reszta pracy odbywa się w sposób samoczynny i całkowicie bezobsługowy. To w znaczący sposób zwiększa komfort użytkowania urządzenia! Prosty mechanizm działania pompy ciepła przekłada się także na sprawny i uniwersalny montaż, a to jest dużym atutem. Co więcej, nieskomplikowany proces czynności oznacza niskie rachunki, ponieważ sprężarka jest jedynym elementem, który wymaga zasilania elektrycznego. W tym punkcie należy zaznaczyć długą żywotność całej konstrukcji, a także wyjątkowe bezpieczeństwo dla konsumentów!.

Masz pytania skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
NIP:

Imię i Nazwisko
(osoba odbierająca towar):
Adres e-mail:
Telefon:
Temat:
Treść:
Załącznik:
Dodaj załącznik

Pompy ciepła Panasonic

Koncepcja pomp ciepła nie jest nowym odkryciem, ale dopiero niedawno nastąpił przełom technologiczny w tej dziedzinie. Najlepszym przykładem ekologicznej rewolucji są produkty renomowanego producenta, czyli pompy ciepła Panasonic. Nowoczesne urządzenia zapewniają wyjątkową energooszczędność oraz pełen luksus termiczny, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Istotny jest fakt, że wszelkie podzespoły i moduły zostały wyprodukowane przez japońskiego producenta, co dodatkowo sugeruje niezawodność i wytrzymałość systemu. Pompy ciepła Panasonic zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystywać potencjał środowiska, bez negatywnej ingerencji w jego czystość. Dzięki odpowiedzialnej filozofii, nawet 80% niezbędnej energii cieplnej pochodzi z samego otoczenia! Również raporty i analizy porównawcze nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Inwestycja w pompy ciepła Panasonic, podnosi oszczędność energii do 80%, pozostawiając kotły olejowe, gazowe oraz ogrzewanie elektryczne, na gorszych pozycjach.