Garo - producent stacji ładowania samochodów elektrycznych

Do końca marca w Polsce zarejestrowanych jest ogółem 43 365 samochodów wykorzystujących energię elektryczną jako główne lub dodatkowe źródło zasilania. Liczba pojazdów elektrycznych wciąż rośnie, zatem słuszna wydaje się troska o inwestycje w nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych, pośród których szczególnie wyróżniają się produkty marki Garo.
 Jakie są ich zalety? Gdzie można je stosować? Czym stacje ładowania samochodów elektrycznych Garo różnią się od wyrobów konkurencji?

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Garo – rodzaje

Stacje ładowania powinny zapewnić swobodny dostęp do energii elektrycznej wszystkim użytkownikom pojazdów o napędzie elektrycznym i hybrydowym. Jako że nie wymagają skomplikowanej infrastruktury, ich instalacja możliwa jest zarówno na parkingach, jak i w pomieszczeniach zamkniętych. Są interesującą propozycją dla przedsiębiorców chcących podnieść poziom obsługi swoich zmotoryzowanych klientów.

Wyroby Garo dostępne są w trzech różnych segmentach:

  • Szybkie stacje ładowania o mocy 50 kW;

  • Naścienne stacje ładowania AC o mocy od 37 do 22 kW;

  • Stacje ładowania prądu przemiennego AC – LS

Szybkie stacje ładowania o mocy 50 kW 

Idealne do pracy w przestrzeni publicznej. Mogą być wyposażone nawet w kilka punktów ładowania. Dzięki temu będą przydatne na parkingach usytuowanych w miejscach użytku publicznego, biurowcach i na parkingach prywatnych.

Naścienne stacje ładowania AC o mocy od 37 do 22 kW

Powstały z myślą o kierowcach chcących ładować swoje pojazdy w domu bądź garażu. Po powrocie z pracy użytkownik podłącza samochód do stacji, by następnego dnia cieszyć się jego pełną funkcjonalnością. Dokładne parametry stacji naściennej można uzyskać na stronie sklepu Solar Online.

Do dyspozycji kierowców są stacje wyposażone gniazdo wyjściowe lub kabel zakończony specjalną wtyczką.

Stacje ładowania prądu przemiennego AC – LS

Zachowują sprawność w każdych warunkach klimatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem ekstremalnie niskich temperatur otoczenia. Co istotne, kompaktowa konstrukcja w formie słupka nie zajmuje wiele miejsca, zatem stację można zainstalować niemal w każdym miejscu przeznaczonym na parking.

Wszystkie modele stacji ładowania uzupełnione są o akcesoria mające na celu podniesienie funkcjonalności urządzeń oraz ułatwienie montażu.

Uwagę zwraca także korzystny stosunek ceny do jakości. Urządzenia wykazują się trwałością oraz nowoczesnym designem, co w przypadku instalacji w pobliżu np. obiektu handlowego, gastronomicznego czy biurowego.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych Garo rozmieszczone na parkingach firmowych z pewnością znacznie ułatwią życie kontrahentom i pracownikom, korzystającym z samochodów elektrycznych, którzy mogą naładować akumulator samochodu podczas pobytu w firmie. Warto zaznaczyć, że stacje dysponują też wbudowaną komunikacją 3G, LAN oraz czytnikami RFID.

Wszystkie oferowane stacje ładowania Garo spełniają wymóg zgodności z Ustawą o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 roku, a także z Rozporządzeniem Ministra Energii w sprawie wymagań technicznych dla stacji ładowania i punktów ładowania stanowiących element infrastruktury ładowania drogowego transportu publicznego.