Jak wybrać odpowiednią stację ładowania dla potrzeb indywidualnych ?

Jakie są  oczekiwania Klienta w zakresie stacji ładowania samochodu elektrycznego lub hybrydowego? Jednym z głównym oczekiwań jest jej wydajność i ekonomiczność. Istotne jest zatem uświadomienie użytkownikom indywidulanym, jakie cechy powinna posiadać stacja ładowania, by jej użytkowanie było komfortowe i bezpieczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku starszych domów z bezpiecznikowymi układami zabezpieczeń. W takiej sytuacji zaleca się przy okazji montażu stacji ładowania zastąpienie bezpieczników nowoczesną skrzynką rozdzielczą z kompletem zabezpieczeń zwarciowych, przeciążeniowych i różnicowych. Przy wyborze odpowiedniej stacji ładowania ważne jest także określenie częstotliwości użytkowania. Dlatego warto zadać sobie następujące pytania, które znacznie ułatwią wybór:

  • Czy Klient potrzebuje szybkiego ładowania?
  • Czy samochód ma być bezpiecznie ładowany w garażu w nocy?
  • Czy podczas ładowania używany jest kabel stały (na stałe podłączony do ładowarki) czy ładowanie ma miejsce poprzez gniazdo w ładowarce za pomocą zewnętrznego kabla
  • Jaka jest wydajność ładowania (zalecenie: stacja ładująca 11 kW - ewentualnie stacja 22 kW jeżeli pozwala na to moc przyłączeniowa budynku)?
  • Czy potrzebna jest kontrola dostępu (klucz lub RFID)?
  • Czy istnieje potrzeba rozliczenia zużycia energii?

W Solar staramy się jak najlepiej zrozumieć indywidualne potrzeby Klientów. Dlatego też w naszej ofercie przygotowaliśmy produkty i systemy niezbędne do ładowania pojazdu elektrycznego. . Proponujemy –stacje ładowania zarówno do użytku domowego, jak i biznesowego. Wybierz innowacyjne rozwiązania EVBox Elvi lub EVBox BusinessLine.

Stacje ładujące EVBox są kompatybilne ze wszystkimi samochodami wyposażonymi w złącze typu 1/SAE J1772 albo gniazdo drugiego typu. Mogą dostarczać one do 22 kW energii elektrycznej. EVBox Elvi to linia stacji ładowania stworzona z myślą o Klientach indywidualnych i użytku domowym. Dzięki aplikacji Hey EVBox możesz śledzić proces ładowania na ekranie smartfona. Co ważne, dzięki regulowanej mocy to Ty określasz, ile prądu może zużyć stacja ładowania Elvi EVBox!

 

EvBox business line

Kolejna generacja EVBox BusinessLine nadal stawia na pierwszym miejscu niezawodność łącząc najnowsze zabezpieczenia w trwałej obudowie. Stworzona z myślą o łączności inteligentnych rozwiązaniach. BusinessLine dzięki stacją Hub łatwo się rozbudowuje.

EvBox Elvi

Ponadczasowa o wysokiej wydajności i niskich kosztach utrzymania. EvBox Elvi to jedyna stacja ładowania której będziesz potrzebował. Modułowa budowa i prosty interface sprawia, że ładowanie samochodu elektrycznego jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Zmieniasz samochód co kilka lat? Nie ma problemu! Elvi współpracuje z każdym samochodem elektryczny teraz i w przyszłości. 

Akcesoria

Szeroki wybór akcesoriów do ładowarek Ev-box. Zamontuj swoją stacje ładowania na ścianie bądź słupku, korzystaj z kart RFID i wielu innych akcesoriów. 

Czy użytkownik indywidualny może ładować swój samochód elektryczny bezpośrednio z gniazdka?

 

Z roku na rok rośnie liczba samochodów elektrycznych w Polsce. Jednak wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń związanych z ładowaniem samochodu ze zwykłego gniazdka. Często samochody ładowane są w nocy, w garażu. Niestety zwykłe gniazda nie są przystosowane do takiego obciążenia przez tak długi czas. Może to stwarzać zagrożenie dla domowników, a nawet doprowadzić do wydarzeń tragicznych w skutkach - pożaru lub porażenia prądem. Najbezpieczniejszym i rekomendowanym sposobem ładowania jest zamontowanie stacji ładującej. 

Zaletą stacji ładującej EVBox jest przede wszystkim bezpieczne i stabilne ładowanie. Urządzenia EVBox Elvi i BusinessLine mają certyfikat CE, a także wbudowane zabezpieczenia przed przeciążeniami. Co więcej stacje ładowania naładują samochód wielokrotnie szybciej niż tradycyjne gniazdko. Oszczędnie, bezpiecznie i z troską o środowisko naturalne - czy może być lepsze rozwiązanie?

Bezpieczne korzystanie ze stacji ładowania

Jak wspomniano, najbezpieczniejszym sposobem ładowania pojazdu jest zainstalowanie profesjonalnej stacji ładowania. Urządzenia EVBox nie tylko zapewniają stabilne ładowanie samochodu, ale także możliwość monitorowania i bieżącej optymalizacji zużycia energii elektrycznej. Dzięki systemowi zarządzania energią istnieje możliwość wdrożenia zrównoważonego zużycia energii elektrycznej. Możesz określić maksymalną moc lub zużycie energii, a określone parametry nie zostaną przekroczone. To Ty w pełni zarządzasz działaniem stacji - wszystko pod kontrolą! 

 W Solar przygotowaliśmy dla Ciebie najlepsze rozwiązania ładowania od renomowanych dostawców, które spełniają wszystkie wymagania dla domów prywatnych i budynków komercyjnych.

 Stacje ładowania BusinessLine, przeznaczone do zastosowań komercyjnych, wyposażone zostały w certyfikowane przez MID liczniki energii, które pozwalają na precyzyjne określenie ilości prądu użytego do naładowania pojazdu. Urządzenia EVBox BusinessLine można oznakować zgodnie z identyfikacją wizualną Twojej firmy. Dzięki temu Twoja marka będzie rozpoznawalna i utożsamiana  z nowoczesnym rozwiązaniem, jakim jest e-mobilność. 

Stacje ładowania EVBox Elvi i BusinessLine objęte są trzyletnią gwarancją. Na życzenie klienta można przedłużyć okres ochrony gwarancją do 5 lat. 

Typy złącz wykorzystywanych do ładowania samochodów elektrycznych.

Do ładowania samochodów osobowych używane są dwa rodzaje złącz: Typ 1 i Typ 2. Nowsze modele samochodów zazwyczaj wyposażone są w złącza T2, które są znacznie nowocześniejsze i wydajniejsze. Stacje ładujące EVBox są w pełni kompatybilne ze wtyczką Typu 2 oraz ze złączem typu 1/SAE J1772.

Kontrola obciążenia stacji ładowania

Potrzebujesz więcej niż jednej stacji ładowania? W takim razie będziesz potrzebować systemu kontroli obciążenia stacji ładowania (LMS). Kontrola obciążenia gwarantuje, że stacje ładowania nigdy nie pobierają większego prądu niż jest dostępny w Twojej instalacji. Dzięki kontroli obciążenia zmniejszasz liczbę zasobów potrzebnych do rozbudowy systemu stacji zasilania, konfigurując kilka ładowarek w ramach tej samej instalacji. 

Wybierając EVBox BusinessLine możesz zarządzać z jednego konta całą siecią ładowarek. Możesz połączyć, kontrolować i konfigurować do 20 gniazd, a koszt użytkowania instalacji pozostaje ten sam. Dzięki aplikacji Hey EVBox możesz zdalnie zarządzać stacją ładowania, masz pełną kontrolę nad wszystkimi sesjami, a także poborem mocy. Wszystkie ustawienia możesz skonfigurować za pomocą swojego smartfonu. Dzięki połączeniu WiFi EVBox BusinessLine jest zawsze online - to umożliwia bezprzewodową konserwację urządzenia, a także bieżące aktualizacje systemu. 

Ładowanie samochodu może być ekonomiczne

Stacje ładowania EVBox zostały stworzone z uwzględnieniem optymalizacji kosztów, a także zgodnie z racjonalnym zużyciem energii elektrycznej. Dlatego ładowanie samochodu z urządzeniami EVBox jest przyjazne środowisku i ekonomiczne. Dzięki zastosowaniu EVBox Smart Charging solution możesz zasilać EVBox BusinessLine energią wyprodukowaną przez instalację fotowoltaiczną. Warto zaznaczyć, że stacja ładowania współpracuje z oprogramowaniem do automatycznego rozliczania kosztów ładowania. Chcesz by inwestycja w EVBox się zwróciła? Nic prostszego, dzięki udostępnieniu lokalizacji ładowarek EVBox BusinessLine i opublikowania taryf, ze stacji ładowania będą mogli korzystać Klienci. Koszt instalacji z pewnością szybko się zwróci. 

 EvBox business line

Kolejna generacja EVBox BusinessLine nadal stawia na pierwszym miejscu niezawodność łącząc najnowsze zabezpieczenia w trwałej obudowie. Stworzona z myślą o łączności inteligentnych rozwiązaniach. BusinessLine dzięki stacją Hub łatwo się rozbudowuje.

EvBox Elvi

Ponadczasowa o wysokiej wydajności i niskich kosztach utrzymania. EvBox Elvi to jedyna stacja ładowania której będziesz potrzebował. Modułowa budowa i prosty interface sprawia, że ładowanie samochodu elektrycznego jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Zmieniasz samochód co kilka lat? Nie ma problemu! Elvi współpracuje z każdym samochodem elektryczny teraz i w przyszłości. Łatwe zwiększenie pojemności ładowania i Elvi jest gotowa do pracy.

Akcesoria

Szeroki wybór akcesoriów do ładowarek Ev-box. Zamontuj swoją stacje ładowania na ścianie bądź słupku, korzystaj z kart RFID i wielu innych akcesoriów. 

Formularz kontaktowy

Napisz, w czym możemy Ci pomóc. Postaramy się odpowiedzieć na każde pytanie
NIP:

Imię i Nazwisko:
Adres e-mail:
Telefon:
Temat:
Treść:
Załącznik:
Dodaj załącznik