Analizatory parametrów sieci – zoptymalizuj zużycie energii elektrycznej

Nowoczesne zakłady produkcyjne nie ustają w doskonaleniu procesów. Celem jest osiągnięcie zrównoważonej produkcji, a także zminimalizowanie strat energii elektrycznej oraz optymalizacja jej zużycia. Jednym z parametrów, którego kontrola pomoże nam w osiągnięciu celu, jest jakość energii elektrycznej. Tym pojęciem określa się sprecyzowane w normach parametry i charakterystyki napięcia zasilającego. Dzięki bieżącej kontroli parametrów energii elektrycznej, a także analizie tych danych w dłuższym okresie czasu, możliwe jest zastosowanie rozwiązań, które pozwolą na optymalizację zużycia energii w przedsiębiorstwie. Niestety jakość energii elektrycznej z każdym rokiem ulega pogorszeniu, co także jest jedną z przyczyn, z których zakłady przemysłowe sięgają po urządzenia monitorujące. Jakość energii elektrycznej ma znaczenie przede wszystkim w przypadku odbiorów z dużym zapotrzebowaniem na energię elektryczną. Urządzeniem, które dostarczy wiele istotnych danych i pozwoli na dokładną analizę jakości energii elektrycznej (i egzekwowanie tej jakości od dostawcy) jest analizator parametrów sieci.

Energia elektryczna pod kontrolą – nowoczesne systemy monitoringu

W celu poprawy efektywności energetycznej, zastosowanie nowoczesnych rozwiązań z zakresu monitoringu energii elektrycznej jest niezbędne. Aparatura przeznaczona do monitoringu elektryczności została stworzona przede wszystkim z myślą o dużych odbiorcach energii, stosujących rozwiązania z zakresu Industry 4.0. W zależności od danych, jakie dostarcza nam system monitoringu, możliwe jest uzyskanie szczegółowych danych, a także ich dalsza analiza. To właśnie interpretacja uzyskanych przez analizatory parametrów sieci danych umożliwia rozwiązanie problemów, a także poprawę działania, co przekłada się na wydajność przedsiębiorstwa.

W zależności od modelu analizatora parametrów sieci możliwe jest uzyskanie mniej lub bardziej zawansowanych danych. Co ważne, w przypadku kluczowych punktów sieci energetycznej, urządzenia te stanowią świetny zamiennik dla klasycznych liczników energii. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zastosowanym w nowoczesnych analizatorach, z powodzeniem zastępują one w wielu przypadkach klasyczne mierniki. Urządzeniami, które zasługują na szczególną uwagę są analizatory parametrów sieci Schneider Electric z serii Power Logic PM8000.

Funkcjonalny i wszechstronny analizator parametrów sieci Power Logic PM8000

Twórcy z firmy Schneider Electric doskonale wiedzą, jak istotna jest wysoka funkcjonalność i prostota obsługi urządzeń wykorzystywanych w przemyśle. Takki jest też analizator sieci Power Logic PM8000. Urządzenie to łączy w sobie kilka funkcji:

  • 3-fazowy miernik mocy oraz energii elektrycznej,

  • analizator jakości mocy,

  • nadajnik sygnałów sterujących I/O (funkcja ta jest zwykle niedostępna w miernikach kompaktowych)

Analizator zgodny jest z normami IEC 62053-22 Klasa 0,2S, IEC 61557-12 PDM-S, co zapewnia wysoką dokładność pomiarów. Urządzenie to umożliwia pomiar w wielu taryfach jednocześnie, co pozwala mieć jeszcze lepszą kontrolę nad zużyciem energii. Power Logic PM8000 stanowi także pełne wsparcie dla pomiarów WAGES, a dzięki czytelnemu i kolorowemu wyświetlaczowi z łatwością odczytasz interesujące Cię dane. Analizator parametrów sieci współpracuje z programami StruxureWare oraz Power Monitoring Expert, które umożliwiają dokładną analizę danych, a także dostarczają raportów dotyczących jakości energii, instalacji elektrycznej w danym obiekcie, a także zużycia energii. Doskonale sprawdzi się wszędzie, gdzie jakość mocy jest krytyczna. Analizator sieci od Schneider Electric może być stosowany zarówno w przemyśle, jak i budownictwie użyteczności publicznej oraz budownictwie komercyjnym. Sprawdzi się w instalacjach nisko, średnio i wysoko napięciowych.

Dzięki zastosowaniu analizatorów parametrów sieci Power Logic PM800 możesz mieć pełną kontrolę nad eksploatacją i wydajnością urządzeń elektrycznych, co umożliwi optymalizację zużycia energii elektrycznej, a co za tym idzie – optymalizację kosztów. To także pełna kontrola parametrów jakościowych mocy, co pozwala opracować strategię działań prewencyjnych i zminimalizować ryzyko strat.

Chcesz dowiedzieć się więcej o analizatorach sieci marki Schneider Electric? W Solar zapewniamy fachowe doradztwo i najlepsze rozwiązania, dla Twojej firmy.