Aktywuj moc innowacyjnych rozwiązań! Poznaj Smartlink od Schneider 

Czy kontrola i monitorowanie instalacji może być jeszcze prostsze i jednocześnie skuteczniejsze? Firma Schneider po raz kolejny udowadnia nam, że aparatura modułowa może działać znacznie lepiej, jednocześnie będąc jeszcze mniej skomplikowana w obsłudze od wcześniejszych rozwiązań. Przykładem na to jest system stworzony przez Schneider Electric - Acti 9 Smartlink. Jednocześnie tworząc ten nowoczesny system, firma Schneider wyraźnie pokazuje nam trend, jaki dynamicznie rozwija się w dziedzinie aparatury modułowej. Poznajcie bliżej system Smartlink, by jeszcze lepiej wykorzystać drzemiący w nim potencjał.

Pełna kontrola z Acti 9 Smartlink

Jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie proponuje Klientom marka Schneider jest system Acti 9 Smartlink. System ten umożliwia zdalną kontrolę, a także monitorowanie i pomiar urządzeń rozdziału końcowego. Smartlink świetnie sprawdzi się zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i budynkach użyteczności publicznej. Smartlink dostępny jest w następujących wersjach: Acti 9 Smartlink Modbus Slave i Acti 9 Smartlink SI B Ethernet. Innowacyjne rozwiązanie, jakim jest wbudowany web serwer umożliwia pełen dostęp do konfiguracji systemu. Jednak najważniejszą cechą Smartlink jest możliwość monitorowania mierzonych parametrów — i to w czasie rzeczywistym. Masz pełną kontrolę nad stanem włączników, alarmów i pozostałych elementów, dzięki czemu możesz jeszcze lepiej i jeszcze szybciej reagować na wszelkie awarie. Dzięki Acti 9 Smartlink już nie musisz kontrolować urządzeń osobiście. Ten nowoczesny system umożliwia pełną kontrolę zdalną, w czasie rzeczywistym przy pomocy protokołu Modbus. Zaalarmuje Cię też w przypadku wystąpienia nieprawidłowości podczas kontroli wartości prądu lub napięcia, progu poboru mocy, czy współczynnika mocy, a wszelkie informacje zostaną przesłane mailem.

Poznaj funkcje Acti 9 Smartlink

System Acti 9 Smartlink umożliwia elektroinstalatorowi nadzorowanie niemal każdego urządzenia zamontowanego w rozdzielnicach końcowych. To innowacyjne rozwiązanie dostarczy informacji dotyczących stanu: wyłączników, urządzeń różnicowoprądowych, styczników (w tym przekaźników impulsowych), okresu pracy odbiornika. Umożliwia też bieżący dostęp do liczników i danych związanych z pomiarem mocy, rejestracją liczby impulsów, szacowanego poboru mocy, a także zużycia energii elektrycznej. Dzięki użyciu Acti 9 Smartlink SI B istnieje możliwość odczytu informacji z czujników analogowych, takich jak czujnik temperatury, oświetlenia czy CO2. Co najważniejsze wszystkie odczytane dane mogą być przechowywane w pamięci urządzenia. Dzięki temu możesz w dowolnym czasie sprawdzić zużycie energii, okres pracy, czy nawet, to kiedy wystąpiły przerwy w zasilaniu. Przy tak rozbudowanych funkcjach i innowacyjnych rozwiązaniach system Smartlink nie wymaga skomplikowanej konfiguracji przyłączanych urządzeń. Urządzenie Acti 9 Smartlink Modbus Slave dostępny jest wraz ze złączem Modbus, złączem zasilania 24 V oraz elementami montażowymi Multiclip. Wersję Acti 9 Smartlink SI B Ethernet dodatkowo wyposażono w złącze czteropinowe do wejść analogowych. Acti 9 Smartlink tworzy serce systemu, które pozwala w prosty sposób kontrolować zachodzące procesy i pracę sieci. Moduły Smartlink są kompatybilne z przekaźnikami PowerTag, które dostarczają do urządzenia wielu danych na temat działania instalacji. Dużą zaletą jest łatwy montaż Acti 9 Smartlink. Może być on zainstalowany pomiędzy rzędami aparatury modułowej (wymagana odległość między rzędami wynosi 150 mm), a nawet w bocznej części rozdzielnicy, za pomocą elementów z zestawu.

Dlaczego Acti 9 Smartlink jest taki smart?

Niezwykle ułatwiony dostęp do danych na temat działania instalacji elektrycznej, to tak naprawdę wstęp do korzyści, jakie daje system Smartlink. Informacje to nie wszystko — ważne jak zostaną wykorzystane. Dzięki innowacyjnym urządzeniom firmy Schneider zbierzesz wszelkie niezbędne dane, które następnie możesz poddać szczegółowej analizie. Możesz monitorować zużycie energii w danych obszarach, a nawet obwodach. Dzięki temu jeszcze skuteczniej zaplanujesz pracę odbiorników i co przyczyni się do optymalizacji zużycia energii. Dzięki systemowi natychmiastowych powiadomień o przerwach w zasilaniu, możesz jeszcze lepiej monitorować działanie sieci. Alarmy dotyczące usterek pozwalają wyeliminować ich źródło, co pozwala poprawić ciągłość w dostawie energii. Chcesz poznać bliżej system Smartlink i dowiedzieć się, jakie przyniesie Ci realne korzyści? Skontaktuj się z nami!