ABB-free@home®

ABB-free@home®

ABB-free@home®

ABB - prosty sposób na inteligentny dom. Otaczający nas świat jest coraz bardziej cyfrowy, a komputery i smartfony stały się nieodzowną częścią codziennego życia. To dlatego wygodne systemy sterowania instalacjami domowymi są coraz bardziej powszechne w domach i biurach.

 

Firma ABB proponuje innowacyjny system ABB-free@home®, umożliwiającą łatwe sterowanie inteligentnym domem za pomocą komputera, smartfonu lub tabletu. Jego wyróżniającą cechą są minimalne dodatkowe koszty w porównaniu z tradycyjnymi instalacjami elektrycznymi.

Wymaganiem wstępnym do uruchomienia systemu jest dostępność sieci lub połączenia ad hoc za pośrednictwem sieci WLAN. Po zakończeniu konfiguracji użytkownik może wywołać interfejs użytkownika systemu na komputerze, tablecie lub smartfonie, a następnie w prosty sposób zmieniać poszczególne ustawienia. To rozwiązanie doskonale współpracuje z bezpłatną aplikacją ABB-free@home®, która optymalizuje przesyłane dane i obrazy do urządzeń przenośnych.

abb-home

Obsługa jest intuicyjna. Zaprogramowanie oświetlenia lub sterowania czasowego ogrzewaniem czy żaluzjami jest dziecinnie proste. Innowacyjny system sterowania instalacjami domowymi można w każdym momencie dostosować do swoich potrzeb. Dodatkowo dostęp do wszystkich funkcji aplikacji ABB-free@home® jest możliwy z poziomu laptopa za pomocą standardowych przeglądarek internetowych — takich jak Mozilla Firefox czy Internet Explorer. Elementy sterujące systemu ABB-free@home® są dostępne w modelach dostosowanych do przełączników osprzętu elektroinstalacyjnego ABB.

Wygodne sterowanie instalacjami domowymi z każdego miejsca: po zakończeniu konfiguracji użytkownik może wyświetlić interfejs użytkownika systemu ABB-free@home® na komputerze, tablecie lub smartfonie, a następnie w prosty sposób zmieniać poszczególne ustawienia. W budynku mieszkalnym panel ABB-free@home Touch pełni funkcję centralnej jednostki wizualizacyjne, umożliwiając dostęp do wszystkich funkcji systemu domofonowego ABB Welcome

abb-home-2  

Busch-axcent®, carat, solo, Reflex SI i Reflex Duro. Różnorodność rozwiązań zapewnia spójną jakość stylizacji domu. Większy komfort i dodatkowe bezpieczeństwo to zalety systemu domofonowego ABB Welcome, doskonale współpracującego z aplikacją ABB-free@home®. Panel ABB-free@home Touch łączy oba te systemy. Obsługuje najczęściej używane funkcje systemu domofonowego ABB Welcome. Wszystkimi funkcjami można sterować za pomocą jednego panelu, a polecenia i zdarzenia systemu ABB Welcome można zaimplementować z użyciem magistrali ABB-free@home®. Takie rozwiązanie pozwala na wyjątkowo wygodną konfigurację scenariusza powitalnego: w momencie uruchomienia dzwonka do drzwi zapala się światło w korytarzu. Dodatkowo zdjęcia gości czekających przed wejściem może zarejestrować stacja wideo ABB Welcome. Dzięki temu za pomocą tabletu lub smartfonu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją można sprawdzić, kto stoi przed domem, na przykład będąc w podróży.

Dzięki aplikacji ABB-free@home® firma Busch-Jaeger ułatwia dostęp do świata inteligentnego domu i oferuje niezrównany komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii.

Efekt: nowy wymiar sterowania instalacjami domowymi.